Anulē Krasovicka dāvinājuma līgumu dēlam

Nelielu soli uz priekšu pavirzījusies „Parex” bankas lieta. Augstākā tiesa nolēmusi anulēt dāvinājuma līgumu, ar kuru Viktors Krasovickis tiesības uz saviem daudzmiljonu noguldījumiem bankā atdāvinājis dēlam. Paredzams, ka jau aprīlī tiesa līdzīgu lēmumu varētu pieņemt arī attiecībā uz Valērija Kargina un viņa dēla Rema noslēgto līgumu.

Par abu dāvinājuma līgumu anulēšanu 2012. gadā jau lēma Rīgas apgabaltiesa, bet Kargins un Krasovickis tiesas spriedumus pārsūdzēja. Paredzams, ka tāpat notiks arī ar Augstākās tiesas spriedumu. Prasītāja – bijušās „Parex” bankas, tagad akciju sabiedrības “Reverta” advokāts gan ir pārliecināts, ka tiesas lēmums nemainīsies.

Ne Krasovickis, ne kāds viņa pārstāvis uz sprieduma nolasīšanu nebija ieradies. Aizdomās par noguldījumu atdāvināšanu, cenšoties izvairīties no līdzekļu apķīlāšanas, pret Karginu un Krasovicki bija ierosināts arī kriminālprocess, bet pagājušā gada vasarā to noilguma dēļ izbeidza.

„Pieļauju, ka jā [būs pārsūdzēts spriedums], jo pretējā puse, protams, uzskata, ka viņiem ir jāpārsūdz jebkurš spriedums līdz pašam galam,” saka AS „Reverta” pārstāvis, zvērināts advokāts Agris Bitāns.

Advokāts gan ir pārliecināts – akciju sabiedrības “Reverta” prasība tiks apmierināta arī pēc atkārtotas  lietas izskatīšanas. Jāpiebilst, ka šā gada februārī tiesa apmierināja vēl kādu bijušās “Parex bankas”, tagad – akciju sabiedrības “Reverta” prasību. Toreiz tika anulēts saistībā ar kādu citu noguldījumu Kargina un Krievijā reģistrētā uzņēmuma “Olimpija” noslēgtais cesijas līgums.

Krasovickis un Kargins bija „Parex” bankas dibinātāji un ilgu laiku arī tās īpašnieki. Pēc tās sabrukuma 2008.gada novembrī, valsts, kas banku bija pārņēmusi, kredītiestādi sadalīja „labajā” un „sliktajā” bankā – „Citadelē”, kur ir „Parex” ienākumus dodošie aktīvi un „Revertā”, kur ir ienākumus nedodošie aktīvi.

Viens no „Revertas” uzdevumiem ir atgūt līdzekļus, lai mazinātu valsts kā īpašnieces zaudējumus. Kargins un Krasovickis jau iepriekš ir centušies pasargāt savus personīgos līdzekļus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti