Panorāma

100 skolās sāks ieviest kompetenču pieeju mācību saturā

Panorāma

Šodien Elzai Radziņai – 100

Anatolijam Gorbunovam – 75

Anatolijs Gorbunovs svin 75. dzimšanas dienu

“Darīšu visu, lai turpmāk vairs nebūtu plaisas starp valdību un tautu,” tā 1988. gada oktobrī nu jau savā leģendārajā runā Mežaparka Lielajā estrādē sacīja Anatolijs Gorbunovs, tādējādi novilkdams robežšķirtni starp pagātni un nākotni. Agrākais kompartijas funkcionārs atklāti pateica, ka atbalsta latviešu tautas tiesības būt noteicējiem savā zemē. Piektdien, 10.februārī, Anatolijs Gorbunovs, agrāko cīņubiedru sveikts, svin savu 75.dzimšanas dienu. 

“Iznesīgs viņš bij’ no skata.
Reizrēķinu labi prata.
Pieklājīgs viņš bij’ pret tantēm.
Izdarīgs uz daudzām kantēm.”

Šādu dzejoli gaviļnieks saņēmis savā pastkastītē pirms dažām dienām, un kaut tikai nojauš, kurš ir tā autors, dzejolis atklāj to, kādu Gorbunovu redzēja sabiedrība.

Tieši viņš bija Augstākās Padomes priekšsēdētājs brīdī, kad tika pieņemta neatkarības deklarācija un viņš, protams, balsoja par.  Pēc darba Augstākajā Padomē bijis 5. Saeimas priekšsēdētājs, vēlāk arī vairāku valdību ministrs.

Tagad Gorbunova dienas paiet rūpēs par mājas soli, taču arī sekojot līdzi politiskajiem notikumiem, lasot avīzes, klausoties radio, skatoties televīziju.  Viņš atzīst, ka mūsdienu  politika “velk iekšā, ne ar aktīvu darbību, bet ar analīzi, un varbūt ir bažas par to, kas notiek”.

Jautāts, kādām īpašībām jābūt politiķim, viņš saka - godīgumam, drosmei un spējai saredzēt kļūdas, ieklausīties citos

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti