Dienas ziņas

Talsi varētu kļūt gājējiem draudzīgāki

Dienas ziņas

Lieldienās Latgalē kūla dedzināta mazāk

Amatas novada Spārē turpina rekonstrukciju

Amatas novada Spārē turpina ēku pārveidošanu grupu dzīvokļos

Amatas novada Spārē turpinās būvdarbi, lai trīs Spāres pamatskolas teritorijā esošas ēkās izveidotu infrastruktūru, kas būtu piemērota dzīvošanai un sociālo pakalpojumu sniegšanai personām ar garīga rakstura vai funkcionāliem traucējumiem.

Amatas novada Spārē atrodas skola, kurā mācās bērni ar garīga rakstura traucējumiem, tāpēc vietējai pašvaldībai loģiski šķita šajā vietā īstenot arī deinstitucionalizācijas projektu. Tā uzdevums ir pielāgot trīs ēkas dažādu sociālo pakalpojumu sniegšanai gan pilngadīgām personām ar garīga rakstura traucējumiem, gan arī bērniem ar funkcionāliem traucējumiem.

"Šeit jau Spārē ir visa infrastruktūra šiem cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem. Izstrādājot Vidzemes plānošanas reģiona deinstitucionalizācijas plānu, tika ņemts vērā, ka šeit ir skola un šeit ir tā loģiskā pāreja no skolas uz sabiedrībā balstītu dzīvi," pastāstīja Amatas novada pašvaldības projektu vadītāja Zane Pīpkalēja.

Projektā viena no skolas internāta ēkām pārtop par vietu, kur tiks nodrošināts grupu dzīvokļu pakalpojums. Šeit mājvieta būs 10 cilvēkiem ar garīga rakstura vai funkcionāliem traucējumiem. Celtnieki ēkā pārplāno telpas, izbūvē atsevišķas dzīvojamās istabas, virtuves, sanitārās telpas. Savukārt neliela saimniecības ēka pārtop par sociālās rehabilitācijas centru bērniem ar funkcionāliem traucējumiem.

Grupu dzīvokļu iemītniekiem ikdienā būs iespēja darboties dienas aprūpes centrā ar speciālajām darbnīcām, kas atrodas blakus siltumnīcai.

"Plānots, ka būs siltumnīca, audzēs zaļumus, gurķus, tomātus. Attiecīgi viņus pārstrādās - vai nu vienkārši pakos, vai marinēs, taisīs dažādus salātus, konservēs," norādīja Pīpkalēja.

Būvniecības darbi, pateicoties siltajai ziemai, veicas ļoti raiti. Pašlaik gan celtnieki ievēro dažādus piesardzības pasākumus, kas saistīti ar valstī noteikto ārkārtējo stāvokli un vīrusa Covid-19 ierobežošanu.

"Objektā ir ieviesti dezinfekcijas līdzekļi. Pirms nākt objektā, jūs arī to darījāt, jo jābūt ir piesardzīgiem šajā laikā. Arī cilvēkiem, kuriem ir kādas aizdomas, mēs lūdzam, lai labāk pasēž mājās, nekā riskējam šeit ar savu darbu," stāstīja uzņēmuma "Sanars" būvdarbu vadītāja palīgs Alvis Bergs.

Amatas novada pašvaldībā plāno, ja viss noritēs sekmīgi, pirmie klienti šeit varēs ierasties šī gada nogalē. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti