Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

41 150 skolēnu ēno kādu profesiju

Aktivizējušies transformatoru apzadzēji

Aktivizējas transformatoru apzadzēji; aizdomas par organizētu noziedzību

Ik nedēļu uzņēmums “Sadales tīkls” konstatē dažādas elektroapgādes infrastruktūras zādzības un, salīdzinot ar pērno gadu, to skaits ievērojami pieaudzis tieši pēdējā laikā. Pastāv aizdomas, ka šādi darbojas organizēta noziedzība. Zagļu mērķis esot krāsainais metāls, un visbiežāk zādzības notiek laukos, kur mazāk aculiecinieku.

Pērn visā Latvijā reģistrētas ap simt dažādas elektroapgādes infrastruktūras zādzības, kas uzņēmumam “Sadales tīkls” radījis 110 tūkstošus eiro lielus zaudējumus. Lai tiktu pie krāsainā metāla, visbiežāk zagļi izdemolē transformatorus. Šī gada pirmajā mēnesī kopumā fiksēts jau 21 šāds gadījums. No transformatoriem zagļi izzog vara tinumus un tos kā krāsaino metālu tālāk pārdod uzpircējiem.

„Ja ievērojam visas likuma normas, tad šāda veida materiālus uzpircēji nemaz nedrīkstētu ņemt pretī, bet acīmredzot ir vietas, kur to var realizēt – Latvijā vai aiz Latvijas robežām. To mums pagaidām grūti pateikt, bet, acīmredzot, ir iespējams,” saka AS "Sadales tīkls" ekspluatācijas direktors Armands Staltmanis.

Novērots, ka

zādzības pārsvarā notiek laukos, kur mazāk iedzīvotāju un zagļi var darboties netraucēti.

Spriežot pēc apstākļiem, šobrīd aizdomas, ka zādzības veic vairāku cilvēku grupa.

„Tie, kas veic šīs darbības, ir izpētījuši šos maršrutus. Tās zādzības – ja nakts laikā izzog piecus transformatorus, tik īsā periodā, tas nozīmē, ka tas ir atstrādāts process,” norāda AS "Sadales tīkls" Ziemeļaustrumu Ekspluatācijas daļas vadītājs Dzintars Stradiņš.

Šādā veidā zaudējumi tiek radīti ne vien „Sadales tīkliem”, bet arī uzņēmējiem, kuriem uz laiku, kamēr tiek salaboti transformatori, apstājas ražošana. Savukārt vaļā atstātie nožogojumi apdraud cilvēku dzīvības, un nereti laupīšanas brīžos cieš arī paši zagļi.

„Visas iekārtas ir pieslēgtas spriegumam, un zogot šis spriegums dažādos veidos tiek pārtraukts. Ir bijuši arī gadījumi, kad šie paši zagļi ir cietuši smagas elektrotraumas un ir bijuši arī letāli iznākumi,” atklāj Staltmanis.

Ņemot vērā, ka zagļi vēl nav notverti un izmeklēšana turpinās, arī iedzīvotāji aicināti būt vērīgi. Konstatējot elektroapgādes pārtraukumu naktī vai redzot elektrotīklu tuvumā darbojoties personas bez speciāla darba apģērba, ekipējuma vai pārvietojoties auto bez „Sadales tīkla” logo, nekavējoties ziņot, zvanot uz diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 8404 vai Valsts policijai, zvanot uz tālruni 110, kā arī saziņai ar AS “Sadales tīkls” izmantot sociālos tīklus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti