Panorāma

Baltkrievijā turpinās plaši protesti

Panorāma

Datu valsts inspekcija pārbaudīs K. Kariņa attēlu publiskošanu

Lieto masku vai paliec mājās

Aktieri un dziedātāji: Nevienam nav tiesību riskēt ar līdzcilvēku veselību vai dzīvību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Nevari vai negribi likt masku? Paliec mājās! Tieši tik vienkārša šobrīd ir izvēle. "Panorāmas" uzrunātie aktieri un dziedātāji, kuru ikdienu valstī spēkā esošie epidemioloģiskie ierobežojumi skāruši ļoti tieši un nepastarpināti, ir skarbi. Viņi uzskata, ka nevienam nav tiesību riskēt ar līdzcilvēku veselību vai pat dzīvību sava egoisma dēļ. 

Aktrise Madara Botmane uzsver, ka ierobežojumi būtībā cilvēkus neapspiež. "Es personīgi neesmu tā, kura bļauj par viņiem, es brīnos par tiem cilvēkiem, kuri par to bļauj, es saprotu, ka ir grūti un ir grūti ar daudz ko tikt galā, bet neviens nav teicis, ka būs viegli, un nebija viegli arī Pirmajā un Otrajā pasaules karā. Jebkurā gadījumā – mēs joprojām atrodamies ļoti mierīgā vidē, mierīgā stāvoklī un tādā dīvāna režīmā, tāpēc man liekas, ka čīkstēt būtu negodīgi attiecībā pret tiem cilvēkiem, kas ir piedzīvojuši traģēdijas savā dzīvē," saka Botmane.

Režisoru un aktieri Intaru Rešetinu satrauc populisti. "Viņiem ir sava mērķauditorija, un viņi sēj šaubas un paniku cilvēkos, jā, mani arī ne viss apmierina šajos pieņemtajos lēmumos, bet šobrīd graujoši ir tie cipari [par saslimstību], un es no savas puses aicinātu – mīļie, tas nav tik grūti uzlikt to masku, pārkāp pāri saviem aizspriedumiem; ja neizglābsi sevi, tu izglābsi citus. Mūsu medicīnas darbinieki strādā no rīta līdz vakaram, ir nospiesti uz ceļiem, viņi dara vergu darbu par grašiem, mums ir jābūt vienotiem – ieklausīties, ir šis mirklis, kad – tauta, saņemamies! Vismaz tāda ir tā mana iekšējā sajūta," tā Rešetins.

Mūziķis Lauris Reiniks norāda, ka viņš pazinis trīs cilvēkus, kas ir miruši pēc saslimšanas ar slimību. "Amerikā, ne Latvijā, bet saslimuši Latvijā ir ļoti daudz pazīstami cilvēki, turklāt ar visiem smagajiem simptomiem, un tā nav gripa – o, gripa, gripa, nē, tā nav gripa, tā ir pavisam cita slimība, un tas trakākais ir tas, ka mēs nekad nezinām, kā mūsu organisms uz viņu reaģēs, ja mums ir super imūnsistēma, baigi labi, apsveicu, paveicās; bet visiem tā nepaveicas," saka Reiniks. 

"Labākais, ko mēs tiešām varam darīt, ir nelīst tur, kur ir daudz cilvēku. Veikalos aiziet nopirkt, kad tiešām vajag, nevis – o, kāds pievedums, kādas atlaidītes, paskatīsimies, kas tur ir; rupji sakot, nevazāties riņķī bez iemesla," tā mūziķis Ralfs Eilands.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti