Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Aizputes novada skolēni bauda «Medus vasaru»

Aizputes novada skolēni bauda «Medus vasaru»

Lai mazinātu to bērnu un jauniešu skaitu, kuri priekšlaikus pārtrauc mācības un neiegūst izglītību, Latvijā jau trešo gadu tiek īstenota atbalsta programma “PuMPuRS”. Tajā iesaistījušās ap 400 izglītības iestāžu. Taču svarīgi piederības sajūtu  un pārliecību par saviem spēkiem saņemt arī no vienaudžiem, kopīgi darbojoties neformālā vidē. Aizputes novada skolēni brīvlaikā iesaistījušies jauniešu iniciatīvas projektā “Medus vasara”.

Uz gleznošanas nodarbību Aizputes mākslas parkā pulcējušies 24 piekto līdz divpadsmito klašu skolēni. Neraugoties uz atšķirīgo vecumu, visus vieno kopīga darbošanās pieredzējušā mākslinieka un biškopja Imanta Ozola vadībā. Šoreiz darba uzdevums – zīmēt kluso dabu vai arī ļauties savām sajūtām un krāsu priekam, veidojot abstraktas gleznas par bišu lidojumu.

Projekta dalībnieki atzīst, ka beidzot vasarā ir ko darīt. Aptuveni divas reizes nedēļā bērniem un jauniešiem dažādās interesantās un aizraujošās aktivitātēs ir iespējams pilnveidot savas zināšanas par bišu dzīvi un medus ieguvi. Paši savām rokām stādījuši puķes, no māliem gatavojuši medus podus, pabijuši arī īstā bišu dravā.

"Agrāk par bitēm vispār neinteresējos, bet šovasar vairāk. Uzzināju, kā bites dzīvo, līdz šim par viņu mājām neko nezināju," atzīst projekta dalībniece Helēna Elizabete Jankovska.

“Medus vasara” šobrīd ir viens no pirmajiem jaunatnes iniciatīvas projektiem programmā “PuMPuRS”, kuru kopā ar bērniem un jauniešiem īsteno Aizputes mazpulki. Kā atzīst speciālisti, tad šāda kopīga darbošanās neformālā vidē stiprina draudzību un rada savstarpējo sapratni. "Viņiem vajag piedāvāt iespēju, ja negrib, negrib. Vajag pateikt – pamēģini, un ir daudzi, kas pamēģina, un tas ir visforšākais," pauda projekta “Medus vasara” vadītāja Liene Cinovska.

Savukārt projekta “PuMPuRS” vecākā eksperte Kristīne Jansone norādīja, ka, satiekot laimīgus bērnus, ir priecīga. "Tas ir tas pumpurs, kam ir jāizplaukst. Jebkādas aktivitātes, kas bērniem rada piederības sajūtu, drošību, ticību saviem spēkiem, viņiem var dot šo te iedvesmu - jā, es varu, es varu tikt galā ar skolu un mācībām," tā Jansone.

Projekts “Medus vasara” Aizputē noslēgsies augusta nogalē, taču jau septembrī sāksies nākamās kopīgās aktivitātes, kas būs veltītas gadskārtām un tradīciju izzināšanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt