Panorāma

Zolitūdes krimināllietā tiesa skaidro savu spriedumu

Panorāma

Latviju sveic daudzu valstu līderi

Auto caurlaide bija tikai ziediņi...

Aizdomās par savas bijušās partijas nelikumīgu finansēšanu Rīgas domnieks Mičerevskis vērsies KNAB

Nu jau bezpartejiskais Rīgas domes deputāts Māris Mičerevskis, kas iepriekš izgaismoja iespējami prettiesisko bezmaksas stāvvietu izgādāšanas lietu, pēc kuras vēlāk demisionēja pašvaldību lietu ministrs Juris Pūce (Attīstībai/Par!"), tagad vērsies Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) par nelikumīgu savas bijušās partijas "Latvijas attīstībai" finansēšanu. To Mičerevskis atklāja otrdien, 17. novembrī, sasauktajā Rīgas domes Drošības komitejas sēdē.

Aizdomās par savas bijušās partijas nelikumīgu finansēšanu Rīgas domnieks Mičerevskis vērsies KNAB
00:00 / 04:02
Lejuplādēt
Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas priekšsēdētāja un Rīgas vicemēre Linda Ozola (Jaunā konservatīvā partija) komitejas ārkārtas sēdi otrdien sasauca pēc pēdējā laika skandāliem, kuros iesaistīts Rīgas domes koalīcijas partneris – apvienība "Attīstībai/Par!" un "Progresīvie".

 

Iepriekš tās deputāts Mičerevskis paziņoja, ka pamet partiju, jo vairs nav varējis samierināties ar ilgstošām nelikumībām. Piemēram, nu jau demisionējušais pašvaldību lietu ministrs Pūce prasījis izkārtot tikai Rīgas domniekiem pieejamo bezmaksas stāvvietas karti, savukārt partijas sponsori biedriem devuši skaidru naudu, kas jāziedo partijai.

"(..) Esmu informējis KNAB par tādām sīkākām detaļām. Bet mūsu partijā tā bija ierasta prakse, ka no kaut kādiem sponsoriem tiek saņemta skaidra nauda, kas vēlāk tiek iedota partijas biedriem, lai to noziedotu. Arī es esmu to darījis vairākas reizes. Un man ir pamats domāt, ka praktiski visi ziedojumi vismaz partijai "Latvijas attīstībai", lielie ziedojumi ir bijuši šādi, ka tie nav pašu partijas biedru naudas ziedojumi, bet gan nauda, kas saņemta no sponsoriem skaidrā naudā un pēc tam noziedota partijai," klāstīja Mičerevskis.

KNAB mājaslapā pieejamā informācija rāda, ka Mičerevskis partijai "Latvijas attīstībai" biedra naudā pāris gados pārskaitījis vairāk nekā 8500 eiro, bet ziedojis ap 200 eiro.

Otrdien komitejas sēdē KNAB Administratīvi procesuālo izmeklēšanu pārvaldes priekšnieks Andris Donskis atgādināja, ka starpniecība ziedošanā ir aizliegta, bet no soda var izbēgt tie, kas paši nelikumības ceļ gaismā. "Par šādām darbībām personām, kas iesaistītas, ir paredzēta gan administratīvā, gan kriminālatbildība."

Un komitejas sēdē domnieki cits citu mudināja neklusēt par nelikumībām, kā arī uzteica kolēģi Mičerevski par trauksmes celšanu. Piemēram, Ieva Brante no Nacionālās apvienības un Reģionu apvienības saraksta.

"Atslēgvārdi, ko es sadzirdu, no jums, Mičerevska kungs, ir arī tas, ko gribēju pateikt – klusēšana vairo bezatbildības sajūtu. Tas nozīmē, tiklīdz jūs redzat un tad, kad redzat, nekad nepieņemiet lēmumu klusēt. Runājiet pat tad, ja ļoti bail," sacīja deputāte.

Komitejas vadītāja un Rīgas vicemēre Ozola atgādināja, ka šī Rīgas koalīcija īpaši apņēmusies izskaust korupciju Rātsnamā un tā struktūrās, kā arī stiprināt tiesiskumu.

Domnieki vēlreiz vienojās, ka būs īpaši neiecietīgi pret korupciju Rīgas domē, kā arī vienojās par sešām tēzēm turpmākajam darbam, piemēram, sadarboties ar korupcijas apkarotājiem, aktualizēt ētikas kodeksu, kā arī neuzņemties tiesas funkciju.

Pagaidām visi partneri gatavi strādāt vienā koalīcijā ar LA, vismaz – līdz KNAB lēmumam.

“Šobrīd visas koalīcijā iesaistītās partijas, manuprāt, ir diezgan stingri savstarpējās sarunās turējušas stāju un iestājušās stingri pret politkorupciju. Tādēļ joprojām ar ticību un cerību raugos uz jauno Rīgas domes koalīciju un  vadību un tās darbu nākotnē,” sacīja komitejas vadītāja Linda Ozola (Jaunā konservatīvā partija).

KONTEKSTS:

Rīgas domes deputāta Mičerevska publiskā izstāšanās no partijas "Latvijas attīstībai" ar skaļiem pārmetumiem partijas līderiem Edgaram Jaunupam un Pūcem pamatīgi satricinājusi apvienību "Attīstībai/Par!". Taisnojoties par Rīgas domes stāvvietu atļaujas izmantošanu, Pūce sapinās melos, kā dēļ bija spiests atkāpties no ministra amata.

Premjers Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība") pieņēma Pūces demisiju un sagaida, ka “Attīstībai/Par!” virzīs jaunu kandidātu uz ministra amatu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti