Āgenskalna tirgus remonta laikā ir atklātas aukstuma kameras; tās plāno saglabāt kā muzeju

Āgenskalna tirgus vērienīgās rekonstrukcijas laikā pagrabā ir atklātas divas aukstuma kameras, kuras pirms aptuveni gadsimta izmantoja kā ledusskapjus.

Katrā no 30 kvadrātmetru lielām telpām uz sienām vēl vietumis ir saglabājusies kūdras plākšņu termoizolācija. Āgenskalna tirgus projektu vadītājs Jānis Petkēvičs atklāja, ka abas istabas iecerēts atjaunot, saglabājot kā muzeja telpas.

Āgenskalna tirgus projektu vadītājs Jānis Petkēvičs
00:00 / 00:32
Lejuplādēt

„Visticamāk, no Daugavas ir vests ledus. Bijis tāds bunkurs, kurā saber ledu, un tad tas, kūstot caur kamerām, pa tērcītēm ir dzesējis šīs telpas. Tāpēc uz sienām ir kūdras plākšņu izolācija. Pēc tās spriežot, šeit ir bijis ledusskapis. Sakopsim tā, lai neturpinātu bojāties tālāk. Tās pašas tērcītes ir jāatjauno, kuras pa perimetru ir gājušas. Šeit vēl ir diezgan daudz darba jāiegulda, lai atjaunotu un prezentētu to telpu, kāda tā bijusi vēsturiski,” stāstīja Petkēvičs.

KONTEKSTS:

Miljoniem vērtā Āgenskalna tirgus atjaunošana ir finiša taisnē, un darbus plānots pabeigt aprīlī. Tirgus interesenti varēšot ne tikai iegādāties kāpostus un burkānus, bet arī izbaudīt plašu izglītojošu programmu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti