Ādažu poligonā notiek ASV vadītās mācības «Bayonet Shield»

Ar smagās artilērijas un tanku šāvieniem,  Ādažu poligonā tika ieskandinātas  ASV spēku Eiropā rīkotās mācības “Bayonet Shield”. Līdztekus ASV spēkiem tajās iesaistījās arī karavīri no Latvijā dislocētās NATO daudznacionālās vienības.

ASV spēku Eiropā vadītās mācības “Bayonet Shield” ir ikgadējas, un tās tradicionāli notikušas Vācijā. Šogad par savu mācību galveno norises vietu ASV spēki izvēlējušies Ādažu poligonu.

Šajās mācībās, atšķirībā no citām, tiek lietota kaujas munīcija. Te tiek izspēlēta tipiska konvencionālā kara darbība.

ASV vieglo kājinieku vienības uzdevums ir iznīcināt pretinieka uguns atbalsta punktus. Operācijā ASV spēki sadarbojas ar Latvijā dislocētajiem NATO daudznacionālajiem spēkiem. Uzdevumu izpilde sākas ar masīvu artilērijas uguni. Te ASV vienību atbalstīja Kanādas spēki.

"Mūsu mērķis atradās aptuveni septiņu kilometru attālumā. Tomēr lielgabali ir spējīgi šaut vēl tālāk. Maksimālais attālums ar parasto munīciju ir aptuveni 20 kilometri. Uzlabotā munīcija spēj trāpīt mērķī 30 kilometru attālumā," stāstīja Kanādas armijas majors Kīts Vidovs.

Kad sašauti pirmie mērķi, uzbrukumā ASV karavīriem pieslēdzas Spānijas sapieri un poļu tankisti, savukārt kaujas lauku no gaisa piesedz  ASV "Apache" helikopteri.

"Līdz šim tās ir bijušas izcilas mācības. Tas ir kas tāds, pie kā ASV armijas Eiropā vadība strādā jau ilgu laiku. Mēs esam vienība, kas organiski iekļaujas Eiropas aizsardzībā. Mēs esam ieradušies strādāt kopā ar mūsu Eiropas sabiedrotajiem. Arī viņi mūs spēcina, tāpat kā NATO alianse. Turklāt šāda iespēja – kopā trenēties kaujas šaušanas apstākļos – ir vienreizēja," uzskata ASV 173. desanta brigādes komandieris, pulkvedis Džejs Bartolomejs.

Savukārt Latvijas armijas Sauszemes mehanizētās brigādes komandieris Ilmārs Atis Lejiņš uzsver – mācību plānošana ārpus ierastajiem poligoniem NATO dalībvalstīs kļūst par ierastu praksi.

"Mēs esam tādā attīstības sadarbības stadijā nonākuši, ka ASV bataljonam, kas ir dislocēts Vācijā, mācību programma ir pārcelta uz Latviju. Pāris gadus atpakaļ tas būtu pieprasījis daudz vairāk koordinācijas Tagad abu valstu bruņotie spēki un mūsu poligons šeit esam gatavi uzņemt spēkus, sastrādāties. Tā ir ikdiena," teica Lejiņš.

Šajās mācībās Latvijas armijas karavīri gan tieši neiesaistījās. Šobrīd mūsu vienības aktīvi gatavojas citām – oktobra nogalē paredzētajām mācībām “Sudraba bulta”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti