Ādažu poligonā desantējas 500 karavīri

Pamatīga rosība šorīt valdīja Ādažu poligonā, kur agri no rīta sākās starptautiskās militārās mācības “Swift Response”. Tās ir ikgadējas ASV spēku Eiropā vadītas apvienotās mācības ar mērķi trenēt sabiedroto stratēģiskā gaisa desanta reaģēšanas spējas pēkšņa apdraudējuma gadījumā.

Ādažu poligonā šorīt ieradās vairākas lidmašīnas “C-17”  no Ziemeļkarolīnas ASV un no tām desantējās vairāki simti ASV un Lielbritānijas karavīru. Lidmašīnas Latviju sasniedza  tiešā lidojumā 12 stundu laikā - tika pārbaudītas reaģēšanas spējas- cik ātri sabiedrotie no ASV var sasniegt Latviju. Savukārt mūsu bruņotie spēki trenēja spēju sniegt uzņemošas valsts atbalstu, uzlabojot sadarbību starp Latvijas un sabiedroto valstu armijām. Mācības turpināsies līdz 5.jūnijam, un kopumā tajās piedalās aptuveni 2300 dalībnieku no septiņām NATO dalībvalstīm un partnervalstīm.

Mācības norisinās Polijā, Latvijā un Lietuvā. Mācības notiek no 7.jūnija līdz 15.jūnijam un tajās piedalās aptuveni 2300 dalībnieku no septiņām NATO dalībvalstīm un partnervalstīm - ASV, Izraēlas, Itālijas, Lielbritānijas, Polijas, Portugāles un Spānijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti