Dienas ziņas

CSDD sākt izsniegt jauna parauga autovadītāja apliecības

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Gaujas plūdos izglābti deviņi cilvēki

Ādažos pēc privātmāju teritorijas applūšanas evakuēti 10 iedzīvotāji

Ādažos, ceļoties ūdens līmenim Gaujas upē, otrdien applūdusi privātmāju teritorija, tāpēc evakuēti 10 iedzīvotāji. Šāda situācija radusies jau otro sezonu pēc kārtas. Vietējie iedzīvotāji uzskata, ka to bija iespējams novērst. 

ĪSUMĀ:

  • VUGD otrdienas rītā saņēma izsaukumu uz Nūrnieku ielu, kur applūdusi privātmāju teritorija.
  • No applūdušās teritorijas evakuēti 10 cilvēki, vairāki mājdzīvnieki, kā arī divas automašīnas.
  • Ādažu pašvaldība divas ģimenes jeb 8 cilvēkus izmitinājusi viesnīcā. 
  • Plūdus pašvaldība jau esot paredzējusi, tāpēc dienesti bijuši modri. 
  • Daži iedzīvotāji izvēlējušies mājokli nepamest, tādēļ glābēji instruējuši, kā jārīkojas draudu gadījumā.
  • Applūduši arī daži tuvējās apkaimes autoceļi.
  • Šajā teritorijā jau otro sezonu pēc kārtas applūda vairākas privātmājas.
  • Iedzīvotāji uzskata, ka šādu situāciju pašvaldība varēja novērst.
  • Arī Kadagā sāk applūst atsevišķas teritorijas.
  • Plūdu dēļ iespējama neliela reisu kavēšanās reģionālo autobusu maršrutos Ādažu novadā.

Ādažos pēc privātmāju teritorijas applūšanas evakuēti 10 iedzīvotāji
00:00 / 02:42
Lejuplādēt

Otrdienas rītā ap plkst.8 glābēji saņēma izsaukumu uz Nūrnieku ielu, kur, ceļoties ūdens līmenim Gaujas upē, applūdusi privātmāju teritorija. Notikuma vietā konstatēts, ka applūdusi ceļa braucamā daļa un teritorija pie vairākām dzīvojamām mājām, līdz ar to bija nepieciešams apsekot teritoriju.

Glābēji dienas vidū beidza darbu Nūrnieku ielā.

No applūdušās teritorijas evakuēti 10 cilvēki, vairāki mājdzīvnieki, kā arī divas automašīnas. 

Ādažu pašvaldība divas ģimenes jeb 8 cilvēkus izmitinājusi viesnīcā. Pašvaldības policijas priekšnieks Oskars Feldmanis skaidroja, ka dienesti otrdien bija īpaši modri, jo jau vakar tika saņemtas ziņas par paaugstinātu ūdens līmeni Mazajā Garkalnē. 

Ādažu pašvaldības policijas priekšnieks Oskars Feldmanis par evakuāciju
00:00 / 00:31
Lejuplādēt

Plūdus pašvaldība jau paredzēja, atzina Feldmanis: "Ir evakuēti desmit cilvēki no šejienes, bet izmitināti ir astoņi cilvēki. Viņi ir izmitināti viesnīcā. Mēs ātri no rīta panācām vienošanos, ka konkrēti divas ģimenes tur tiek izmitinātas. Ar viņiem sazinājās arī sociālā dienesta pārstāvji, vai nav nepieciešama pārtika vai citas lietas. Piektdien mēs, civilā aizsardzības komisija, lemjam pēc situācijas, vai viņi turpina tur [viesnīcā] dzīvot, vai varbūt ir jau krities ūdens, un viņi var atgriezties savā dzīvesvietā."

Vairāk nekā pusmetru dziļā ūdenī Nūrnieku ielas rajonā mirkst piecas mājas. Nūrnieku ielā daļa no ēkām ziemā ir neapdzīvotas, vēl daļa ir būvniecības stadijā. Astoņi cilvēki no evakuēšanās atteikušies, jo ūdens līdz pašām mājām vēl nebija ticis. 

Ādažu novada pašvaldība sociālajos tīklos norādījusi, ka arī Strautkalnu ceļš ir daļēji applūdis un pašreiz tiek atbrīvots no ledus sanesuma. Pašvaldība lūdz iedzīvotājus izmantot citu ceļu.

Par 35 centimetriem Gaujā cēlies ūdens līmenis Carnikavā, sasniedzot 1,25 metrus. Pašvaldības policija turpina uzraudzīt situācijas attīstību. Līmenis nekrītas, vietām pat kāpj. 

Ādažu novada pašvaldības policijas priekšnieka vietnieks Gints Dzirkalis piebilda: "Skatīsimies, kas notiks ar Carnikavu, jo ledus stāv uz vietas. Veiksme, ka vējš nāk no jūras. Tas paceļ ledu un pa apakšu ūdenim ir vieta kur iziet. Bet redzēsim kāda būs situācija. Lietus līst, galvenais kritiskā robeža, lai nav 2 metriem Carnikavā šeit."

VSIA "Latvijas Valsts ceļi" informēja, ka atkušņa un lietus izraisīto plūdu dēļ satiksmei slēgts valsts vietējais autoceļš Baltezers–Āņi–Lapmeži (V50) posmā no krustojuma ar Kanāla ielu līdz krustojumam ar autoceļu Garklane–Ošlauki (V49) (0.00.-3.30. kilometrā). Apbraukšana ir iespējama pa Tallinas šoseju (A1), Vidzemes šoseju (A2) un neapplūdušo autoceļa Baltezers–Āņi–Lapmeži (V50) posmu.

Ceļoties ūdens līmenim Gaujā, jau otro sezonu pēc kārtas applūda vairākas privātmājas.

Pēc pagājušās sezonas plūdiem iedzīvotāji vērsās pašvaldībā, lūdzot rast risinājumu. Vietējā iedzīvotāja Daiga Goba, kuras garāža un pagalms otrdien applūdis, stāstīja, ka pašvaldība nāca pretī. Bija vienošanās, ka pacels ceļa segumu, tādējādi veidojot nelielu aizsargbarjeru, Gaujai applūstot. Taču tas situāciju būtiski nav uzlabojis. Goba uzskata, ka no šādiem plūdiem varēja izvairīties.

Sieviete stāstīja: "Kaimiņi brauca garām 7.00 no rīta. izbrauca, un burtiski pēc tam, 15 minūtēm jau bija ūdens. Tā kā ir tagad. Tas notika 15 -20 minušu laikā. Māja man ir sausa, garāža – ūdenī. Elektrība ir atslēgta. Ceru, ka ūdens aizies atpakaļ. Mēs te sazināmies, kaimiņi, kas ir sausumā ir gatavi uzņemt. Kaķis jau ir pie kaimiņiem. Otro gadu pēc kārtas [plūdi]. Pagājušajā gadā 19. decembrī bija. Bet tik augstu ūdens neuzkāpa."

Glābēji dodas uz tālākām mājām izskaidrot bīstamību un saņemt pretī parakstu, ka palicēji ir informēti un zina, ko darīt, ja situācija kļūs draudīga.

VUGD Ādažu daļas komandieris Ģirts Forands norādīja: "Ja ūdens kāps visam ciematam atslēgs elektrību. Izskaidrots, ka jābūt uzlādētiem telefoniem, jābūt dzeramajam ūdenim. Pastāv situācija, ka ciemats ar 20 ēkām var tikt atslēgts no elektrības. Var nebūt apkures, bet viņiem ir iespēja, caur veco meža ceļu, evakuēties."

Plūdu dēļ iespējama neliela reisu kavēšanās reģionālo autobusu maršrutos Ādažu novadā.

Arī Kadagā sāk applūst atsevišķas teritorijas.

Savukārt Bauskas novada Grenctālē pārplūdusi Ceraukstes upīte, radot neērtības vietējiem iedzīvotājiem, noskaidrots pašvaldībā. Neskaitot applūdušās lauksaimniecības teritorijas, applūdis arī neliels ceļa posms, tādēļ apgrūtināta kājāmgājēju nokļūšana uz ciemata centru, pauda pašvaldībā. No privātmāju pudura, kurā ir aptuveni 20 mājas, ar kājām līdz ciemata centram jāmēro puskilometrs, kas šobrīd nav iespējams, jo pārbrauktuve ir applūdusi. Ar automašīnu alternatīva ir aptuveni 10 kilometrus liels līkums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti