Dienas ziņas

Pārplūst Usmas ezers

Dienas ziņas

Autisma biedrībā gaida Jauno gadu

Ādažos nerimst kaislības ap dienas centra izbūvi

Ādažos nerimst kaislības ap dienas centra izbūvi

Ādažos cilvēkiem ar īpašām vajadzībām vienīgā tikšanās vieta ir sociālais dienests, un dome nolēmusi būvēt dienas centru. Taču daļa sabiedrības it kā pašu invalīdu labā vēlas, lai centrs atrastos tālāk no sabiedriskajām ēkām. Neskaidrības ilgst otro mēnesi, un gada nogalē jau otro reizi sākta parakstu vākšana.

Tuvojoties gada nogalei, Ādažu kultūras namā uz svētku pasākumu pulcējas bērni un jaunieši ar īpašām vajadzībām. Bērnus gaida  dāvanu saiņi, bet vēl lielāku prieku sagādā rotaļas kopā ar pasaku tēliem un dziedāšana ar salavecīti. Kopā būšana šiem bērniem ir ļoti svarīga, tāpēc daudzas mammas ar nepacietību gaida solīto dienas centru.

"Tur noteikti kaut kādas nodarbības, kaut kādas darbnīciņas būs. Varbūt sveces lies vai ko citu, nu tā ceru. Tikai nezinu, vai uz visu dienu viņa paliks, tad skatīsimies," sacīja Anita Kruzmane, mamma trīs bērniem ar īpašām vajadzībām.

Mammām, kuras savas vieglās dienas nolikušas pirms daudziem gadiem, neizpratni un sarūgtinājumu gan radot to ādažnieku attieksme, kuri visiem spēkiem cenšas panākt, lai dienas centrs tiktu būvēts tālāk no centra un sabiedriskā transporta.

"Ir jau tā problēma tajā, ka par šiem cilvēkiem netiek runāts, un liekas, ka visi cilvēki ir veseli un nevienam nekāda palīdzība nav vajadzīga. Vienkārši tagad mēs drusciņ augam Eiropai līdz, un tie cilvēki tādi tomēr ir," teica Līga Žukova, mamma meitenei ar īpašām vajadzībām.

Tikmēr citādi domājošie jau otro reizi uzsākuši parakstu vākšanu, lai par dienas centra atrašanās vietu lemtu iedzīvotāji sabiedriskajā apspriešanā. Viņi neesot pret centra izbūvi, bet uzskata, ka piemērotākā vieta būtu tuvāk pie dabas.

"Lai nebūtu kaut kāds diskomforts, kaut kādas provokācijas bērniem uz kaut kādām neskaistām piezīmēm, varbūt tomēr būtu pareizāk klusā, mierīgā vietā," sprieda novada domes opozīcijas deputāte Adrija Keiša (Latvijas Zemnieku savienība).

Domes priekšsēdētājs Māris Sprindžuks (Latvijas Reģionu apvienība) skaidro, ka oponentu nolūkotā vieta esot aplūkota, tomēr atzīta par nepiemērotu. "Galvenā problēma bija tā, ka tur ir tālu sabiedriskais transports, bet, apzinot klientu vajadzības, izrādījās, ka viņiem pats būtiskākais ir autobusu pieturas tuvums."

Jaunā dienas centra tehniskā projekta izstrādi plānots uzsākt nākamgad, bet būvniecības darbi sākšoties 2019. gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti