Āboltiņa: Straujuma zināja, taču «varbūt aizmirsa» par politiķu algu palielināšanu

Iniciatīva palielināt algas valdības vadītājam, ministriem, Saeimas komisiju un frakciju vadītājiem un parlamentārajiem sekretāriem vienmēr ir nākusi no "Vienotības". Turklāt vienošanās par to valdībā panākta vēl pirms budžeta pieņemšanas, tādēļ premjeres Laimdotas Straujumas („Vienotība”) apgalvojums, ka viņa par to nav zinājusi, nav patiesība, Latvijas Televīzijas raidījumā “Tieša runa” sacīja partijas “Vienotība” valdes priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa.  

Āboltiņa pieļāva, ka ministru prezidente, iespējams, "aizmirsusi" par plānoto politiķu algu kāpumu.

Partijs līdere norādīja, ka ministrijās jau sen - vēl pirms iepriekšējā budžeta pieņemšanas - notikušas diskusijas par nepieciešamo politiķu algu palielināšanu. Arī valdībā bijusi vienošanās, un visi to zinājuši. 

"Es gribu teikt, ka tā nebija patiesība [ka Straujuma nezināja par algu paaugstināšanu], jo viņi visi bija vienojušies, ka šīs algas jāpaugstina. Protams, ka bija kārtējais politiskais tirgus starp partijām, jo bijas dažas partijas, kas gribēja izskatīties labāk (..), taču tie nebija "Vienotības", bet gan citu koalīcijas partneru pārstāvji. Pēc būtības diskusija vienmēr ir bijusi - varbūt viņa vienkārši aizmirsa," sacīja Āboltiņa.  

Jau ziņots, ka premjere Laimdota Straujuma otrdien, 2. decembrī LTVraidījumā „Rīta Panorāma” atzina, ka valdības vadītāja, ministru, Saeimas komisiju un frakciju vadītāju un parlamentāro sekretāru algu kāpums tādā apjomā bijis pārsteigums. Premjere sacīja, ka nav zinājusi par to, ka algu paaugstinājums būs tik straujš. 

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija sēdē 27.novembrī galīgajā lasījumā atbalstīja likuma grozījumus, kas paredz palielināt algu Ministru prezidentam, parlamentārajiem sekretāriem un citām amatpersonām.

Likuma grozījumi, kas paredz no nākamā gada par 600 līdz 700 eiro palielināt atalgojumu Ministru prezidentam, ministriem, parlamentārajiem sekretāriem, kā arī Saeimas frakciju un komisiju vadītājiem, pirmdien atbalstīti galīgajā lasījumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti