«ABLV Bank» sabrukums pārvelk svītru Skanstes apkaimes projektam; Laikmetīgās mākslas muzejs - apturēts

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

“ABLV Bank" lēmums par pašlikvidēšanos pārvelk svītru Skanstes apkaimē īstenojamajam „New Hanza” projektam, visus darījumus apturēs, un ar būvniekiem norēķināsies, tikko tas būs iespējams, otrdien, 27.februārī, medijiem atzina bankas pārstāvji.  

Bankas līdzīpašnieks Oļegs Fiļs medijiem sacīja, ka notikušais pārvelk svītru centieniem Rīgā attīstīt jaunu kvartālu Skanstes apkaimē, kurā bija plānots ieguldīt līdz miljardam eiro.  

Jau pirms nedēļas attīstītāju „Pillar” pārstāvji paziņoja, ka Skanstes apkaimē īstenojamajā „New Hanza” projektā pagaidām netiks uzsākta jaunu projektu īstenošana. „Pillar” grupa ir ASV finanšu uzraugu uzmanības lokā nonākušās „ABLV Bank” meitasuzņēmums. „ABLV” un tās meitaskompānija „Pillar” ir vieni no lielākajiem zemes īpašniekiem Skanstes apkaimē.

Savukārt mākslas nozares pārstāvji jau iepriekš pauda - ja „ABLV Bank” nedienu dēļ „nogrims” ar lielu vērienu sāktais Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja projekts, tā būs ļoti skumja ziņa Latvijas mākslai.

Laikmetīgās mākslas muzeju pilnībā par privātu naudu – 30 miljoniem eiro – pirms trim gadiem apņēmās celt „ABLV Bank” labdarības fonds un Teterevu fonds. 

Līdz ar pašlikvidēšanos apturēts arī muzeja projekts. Teterevu fonds vēl par turpmāko dalību šajā projektā nav lēmis.

KONTEKSTS:

"ABLV Bank" problēmas publiski izskanēja 13.februārī, kad ASV paziņoja par "ABLV Bank" iespējamu iesaisti naudas legalizēšanas shēmās, pēc kā bankai radās grūtības.  Naktī uz 24.februāri FKTK pieņēma lēmumu, ka “ABLV Bank” ir iestājusies noguldījumu nepieejamība. Eiropas Centrālā banka (ECB) paziņoja, ka "ABLV Bank" tiks likvidēta, un tās glābšana nav sabiedrības interesēs. "ABLV Bank"  ārkārtas akcionāru pilnsapulce 26. februārī pieņēmusi lēmumu par pašlikvidāciju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti