«ABLV Bank» sabrukums pārvelk svītru Skanstes apkaimes projektam; Laikmetīgās mākslas muzejs - apturēts

“ABLV Bank" lēmums par pašlikvidēšanos pārvelk svītru Skanstes apkaimē īstenojamajam „New Hanza” projektam, visus darījumus apturēs, un ar būvniekiem norēķināsies, tikko tas būs iespējams, otrdien, 27.februārī, medijiem atzina bankas pārstāvji.  

Bankas līdzīpašnieks Oļegs Fiļs medijiem sacīja, ka notikušais pārvelk svītru centieniem Rīgā attīstīt jaunu kvartālu Skanstes apkaimē, kurā bija plānots ieguldīt līdz miljardam eiro.  

Jau pirms nedēļas attīstītāju „Pillar” pārstāvji paziņoja, ka Skanstes apkaimē īstenojamajā „New Hanza” projektā pagaidām netiks uzsākta jaunu projektu īstenošana. „Pillar” grupa ir ASV finanšu uzraugu uzmanības lokā nonākušās „ABLV Bank” meitasuzņēmums. „ABLV” un tās meitaskompānija „Pillar” ir vieni no lielākajiem zemes īpašniekiem Skanstes apkaimē.

Savukārt mākslas nozares pārstāvji jau iepriekš pauda - ja „ABLV Bank” nedienu dēļ „nogrims” ar lielu vērienu sāktais Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja projekts, tā būs ļoti skumja ziņa Latvijas mākslai.

Laikmetīgās mākslas muzeju pilnībā par privātu naudu – 30 miljoniem eiro – pirms trim gadiem apņēmās celt „ABLV Bank” labdarības fonds un Teterevu fonds. 

Līdz ar pašlikvidēšanos apturēts arī muzeja projekts. Teterevu fonds vēl par turpmāko dalību šajā projektā nav lēmis.

KONTEKSTS:

"ABLV Bank" problēmas publiski izskanēja 13.februārī, kad ASV paziņoja par "ABLV Bank" iespējamu iesaisti naudas legalizēšanas shēmās, pēc kā bankai radās grūtības.  Naktī uz 24.februāri FKTK pieņēma lēmumu, ka “ABLV Bank” ir iestājusies noguldījumu nepieejamība. Eiropas Centrālā banka (ECB) paziņoja, ka "ABLV Bank" tiks likvidēta, un tās glābšana nav sabiedrības interesēs. "ABLV Bank"  ārkārtas akcionāru pilnsapulce 26. februārī pieņēmusi lēmumu par pašlikvidāciju.

6 komentāri
Laimis Iecavs
Muzejam vajagot 30 milj.. Latvijas valstij nav ko iedot. ABLV vajag steidzīgi 300 milj. lai papildinātu savus kontus. Latvijas valstij ir ko iedot. Cik muzeju , koncertzāļu, cirku un teātru varētu uzbūvēt no jauna par 300 milj.. Vai kāds no ZZS valdošiem varētu parēķināt? Jā vai nē. Kā prasītu Domburs.
Anonīms lietotājs 2718
Rūpnīcas ir jābūvē, ne muzejus, kamēr Latviju nav muzejā novietojuši
Anonīms lietotājs 18365
Jo vieglāk nauda nāk, jo vieglāk to ziedot. Bet pazaudētie mākslas projekti vai Hanzas parciņš nevar būt attaisnojumi, lai palīdzētu teroristim, ekstrēmistiem vai diktatoriem.
Anonīms lietotājs 18792
Tieši tā. Valstij vienreiz jāapjēdz, ka attīstība, kas balstīta ātro kredītu, asiņainas un smirdīgas naudas piesaistē, NAV CIENĪGA vai PIEĻAUJAMA. Pietiek klanīties nezināmas izcelsmes miljonāriem, augļotājiem, starpniekiem, labāk attīstīt ražošanu un samazināt pārvaldes izmaksas, lai valsts plauktu. Pienāks laiks, uzcelsim arī muzeju. Ja valstij nav naudas gados ļoti jaunu vēža slimnieku efektīvai ārstēšanai, tad nekāds muzejs nav jāliek plānā. Prioritātes mācieties noteikt, valdošie!
Anonīms lietotājs 18482
Nekas. Kapu tramvajs varēs kursēt pa tukšu pļavu, to jau nebremzēs.
Artūrs Savickis
Vai tiešām viena krievu banka ir vienīgais spējīgāis īpašumu attīstītājs Rīgā?
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti