5–11 gadus vecu bērnu potēšanu pret Covid-19 šodien lielākoties vēl nesāk

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Bērnus piecu līdz vienpadsmit gadu vecumā šodien pret Covid-19 lielākoties potēt vēl nesāk – ārstniecības iestādes un ģimenes ārsti pašlaik veido pierakstu un vēro iedzīvotāju atsaucību, tā Latvijas Radio noskaidroja Veselības ministrijā (VM). Pašlaik pirmie bērni vakcīnu saņēmuši vien Bērnu slimnīcā. Dažās ārstniecības iestādēs potēšanu iesāks rīt, bet dažās – nākamnedēļ. Tikmēr ģimenes ārstiem pilna pieraksta veidošanai nereti nepieciešams ilgāks laiks.

5-11 gadus vecu bērnu potēšanu pret Covid-19 šodien lielākoties vēl nesāk
00:00 / 03:12
Lejuplādēt

Lai arī no šodienas Latvijā var potēt bērnus no 5 līdz 11 gadiem, ārstniecības iestādēm un ģimenes ārstiem reālai vakcinācijas uzsākšanai vēl nepieciešams laiks.

Vakcīnas daudzos potēšanas kabinetos jau piegādātas – kopumā šobrīd bērnus pieteikt vakcinācijai iespējams aptuveni 110 vietās Latvijā.

Tostarp arī veselības centrā "Aura", kurš bērnu vakcināciju uzsāks rīt, tāpat kā visi pārējie vakcinācijas centru apvienības potēšanas kabineti.

"Tas ir tāpēc, ka mēs pieejam šim pasākumam ļoti rūpīgi. Pirmkārt, mēs saplānojam bērnu skaitu. Mēs noorganizējam, lai ir ārsti pediatri, kas var apskatīt bērnu pirms vakcinācijas. Tas ir šobrīd pilnīgi jauns pasākums, mēs nevaram pateikt, kāda būs aktivitāte. Un, ja šodien atnāk viens bērniņš un vairāk uz šo brīdi neviens nebūtu atnācis, tad deviņas devas mums ir jānoraksta. Arī no tāda viedokļa," stāstīja centra vadītāja Anita Kamenščikova.

Šorīt centrā uz poti bija pierakstīti 20 bērni.

Potēšanas procesu aktīvi vēl plāno arī lielajās slimnīcās, tostarp Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā. Tur gan šodien pirmās potes saņēmuši jau 50 bērni, plašāku informāciju slimnīcā nesniedza.

Tikmēr Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca vēl nogaida – plāno nākotnē bērnu potēšanai atvēlēt vienu dienu nedēļā. Savukārt Rīgas Dzemdību namā vakcināciju sāks pirmdien, stāstīja valdes priekšsēdētāja Santa Markova.

"Kopumā interese ir. Nevarētu teikt, ka pārmērīgi aktīvi. Es domāju, ka brīvlaikā šī interese būs lielāka, ka daudzi grib pagaidīt, kamēr mazie saņem liecības, ja ir skolnieki. Bet kopumā piesakās. Pārsvarā pat ir pieteikušies tādi mazāki bērniņi. Puse no tiem – 20 – ir no pieciem līdz astoņiem gadiem," teica  Markova.

Vienlaikus ģimenes ārstiem nereti pilna pacientu pieraksta izveidei ir nepieciešams ilgāks laiks. Nav izslēgts, ka kāds ārsts sācis vakcināciju jau šodien, taču Latvijas Radio to atrast neizdevās.

Apzvanot lielu daļu ārstu, Latvijas Radio noskaidroja, ka šodien potēšana vēl nav uzsākta. Arī ģimenes ārsts Ainis Dzalbs pagaidām nogaida.

"Šobrīd mēs apkopojam interesentus, atbildam uz interesējošiem jautājumiem. Un reāli tā bērnu vakcinācija varētu būt pašā gada nogalē vai sākot ar jauno gadu. Zināma interese ir, bet, es domāju, patlaban sabiedrībā vēl pietrūkst informācijas. Šobrīd tie, kas izteikuši vēlmi, ir skolas vecuma bērni. Šobrīd ir kādi seši," stāstīja Dzalbs.

Lai arī ārstniecības iestādēs un ģimenes ārstiem pieraksti lēnām pildās, kopumā aptaujas rāda, ka pārliecināti par savu bērnu potēšanu pret Covid-19 ir samērā neliela daļa vecāku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti