4. studija

Kā glīti un pareizi izveidot savu Adventes vainagu?

4. studija

Kāpēc īpašniekam gandrīz neiespējami iekļūt savā mežā?

Kādas sekas nereģistrētā medicīnas centrā var izraisīt "brīnumaina" akmeņu terapija?

Par «medicīnas centru» pašpasludinātas iestādes klients gūst apdegumus un nonāk slimnīcā

Mazumtirdzniecības uzņēmums, kas tirgo elektropreces, dēvē sevi par medicīnas centru un piedāvā bezmaksas veselības uzlabošanas procedūras. Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumā "4. studija" vērsās skatītājs, kurš, uzrunāts uz ielas, cerot šajā centrā saņemt solīto ārstēšanu, guvis nopietnus pēdu apdegumus un nonācis slimnīcā. Ar savu sāpīgo pieredzi viņš vēlas brīdināt iedzīvotājus neuzķerties bezmaksas piedāvājumiem, kas var apdraudēt veselību. Veselības inspekcija brīdina, ka uzņēmums nav tiesīgs sniegt medicīniskus pakalpojumus, tāpēc tam nekavējoties jāpārtrauc saukt sevi par medicīnas centru.  

Agri Akmentiņu uz ielas uzrunājusi kāda sieviete, kura stādījusies priekšā un informējusi par veselības centru, kurā varot palīdzēt izārstēt dažādas kaites. Bezmaksas biļetē, kas iespiesta Agrim rokās, norādīts, ka viņš tiek uzaicināts uz medicīnas centru "100+Medical", kurā tiks sniegta reāla palīdzība cilvēkiem ar sirds un asinsvadu saslimšanām un augstu asinsspiedienu; tur arī palīdzēšot atjaunot redzi pat glaukomas gadījumā un solīti vēl citi brīnumi. Agri kā cukura diabēta pacientu šis piedāvājums ļoti ieinteresējis. 

"Aizgāju pie viņiem. Aizpildīja man kartiņu, ka man ir cukura diabēts, un sāka tās procedūras veikt," atklāja Agris. "Procedūras notiek, sildot ķermeņa daļas uz akmeņiem.

Es viņai arī teicu, ka es nejūtu ar kājām, ar pēdām, līdz ar to viņa uzgrieza to temperatūru laikam par augstu. Es pat nejutu, ka man tās kājas piedega." 

Slimnīcā pavadītas vairākas nedēļas

Vairākas čūlas uz Agra pēdām pamanījusi vīrieša dzīvesbiedre. Bijis skaidrs, ka pēdas apdegušas. Agris zvanījis uz medicīnas centru, kur viņu mierinājuši, ka čūlas pāries pašas no sevis, tikai drusku jāpaciešas. Tomēr, kad ap čūlām sākuši veidoties melnumi, vīrietis sapratis, ka labi nebūs, un vērsies pie ārsta. 

Slimnīcā Agris pēdu čūlas ārstējis ilgāk nekā trīs nedēļas. Patlaban ārstējas mājās. "Teica, ka es esmu jau trešais tāds pacients ar tādu problēmu no turienes ieradies," pauda Agris.

Austrumu slimnīcā, kur Agris ārstējies, viņa teikto nedz apstiprina, nedz noliedz. Mediķiem arī nav laika paskaidrot, vai un cik medicīnas centra lietotā sildīšanas metode ir bīstama. Tāpēc "4. studija" devās uz "medicīnas centru". 

Sildoši paklāji par 2000 eiro

Raidījuma ierašanās brīdī centrā atradās vairāki desmiti cilvēki, pārsvarā seniori. Daļa bija noguldīti gultās, kur saņēma sildīšanas procedūras. Citi klausījās lekciju, kā šeit var uzlabot veselību. Uzņēmums piedāvā nopirkt sildošus paklājus, kuros iestrādāti nefrīta akmeņi. Paklāji gan ir dārgi, maksā pie 2000 eiro, tomēr ir seniori, kas tos iegādājas. 

Centra vadītāja Oksana Milenko raidījumam norādīja, ka šī ir kopiena, kurā veseli cilvēki rūpējas par citiem. Tāpat ierīču izplatītāja skaidroja, ka akmeņus procedūras laikā var uzsildīt pat līdz 70 grādiem. Tā skaitās dziļā sildīšana ar piededzināšanas metodi, kāda esot populāra arī tautas medicīnā.

Uz jautājumu, vai Agra pēdas ir burtiski izceptas, cerībā, ka tajās atjaunosies asinsrite, Milenko atbildēja, ka apdegums neesot bīstams un paša asinis šo vietu sadziedēšot. 

Uzņēmumam ar ārstniecību nav sakara

13. decembrī medicīnas centrs svinēs savu gadadienu. Kopumā 12 mēnešu laikā šeit procedūras esot saņēmuši vismaz 700 cilvēku. "Ārstēšana" gan notiekot kā paraugdemonstrējums dārgajām ierīcēm, lai mudinātu cilvēkus tās iegādāties. Taču ir viena būtiska nianse – šis medicīnas centrs Latvijā ir reģistrējies kā mazumtirdzniecības uzņēmums, tātad – faktiski tas ir veikals, kurā cilvēkus ārstēt nemaz nedrīkst. 

"Veselības inspekcija uzrauga veselības iestāžu un ārstniecības personu darbību, un

konkrētajā adresē reģistrētais SIA "100+Medical" nav reģistrēts ne ārstniecības iestāžu reģistrā, ne arī tā valdes loceklis ir ārstniecības persona.

Līdz ar to uzņēmums nav tiesīgs sniegt medicīniskus pakalpojumus," informēja Veselības inspekcijas pārstāve Iveta Balode.

Mazumtirdzniecības uzņēmums, kurš sevi dēvē par medicīnas centru, Veselības inspekcijas ieskatā ir maldinājis cilvēkus.

"Ja personas bez ārsta izglītības sniedz pakalpojumu, tas ir bīstami veselībai; tad Veselības inspekcija aicina Patērētāju tiesību aizsardzības centru (PTAC) pievērst izteikti uzmanību šim uzņēmumam."

Veselības inspekcija uzdod uzņēmumam atmest izmantotos terminus

PTAC pārstāve Sanita Gertmane atzina, ka "ārstniecības procesu piedēvēšana parastiem pakalpojumiem", kā arī apdegumu gūšana būtu jāvērtē. 

Pagaidām iestādes nav saņēmušas cietušo iesniegumus par medicīnas centra darbību. Tiklīdz tie tiks saņemti, speciālisti vērtēs, cik drošu pakalpojumu cilvēka veselībai sniedz šis mazumtirdzniecības uzņēmums. 

29. novembrī Veselības inspekcijas speciālisti ieradās pārbaudē SIA "100 +Medical". Tā kā tā ir nevis ārstniecības iestāde un pat ne medicīnas ierīču, bet gan elektropreču mazumtirgotāja,

inspekcija uzņēmumam uzdeva nekavējoties pārtraukt komunikācijā izmantot ārstniecības terminoloģiju, kā arī pārtraukt sevi dēvēt par medicīnas centru.

Tā kā elektropreču uzraudzība ir PTAC pārziņā, Veselības inspekcija informāciju nosūtījusi PTAC, aicinot pievērst īpašu uzmanību šim uzņēmumam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti