Dienas ziņas

Skolu tīkla sakārtošanu no 7. klases vēlas uzticēt valstij

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Pārbūvē 7. tramvaja maršrutu Rīgā

Uz Ķengaragu zemās grīdas tramvaji varētu sākt kursēt Ziemassvētkos

No otrdienas, 30. maija, Rīgā sākusies 7. tramvaja maršruta līnijas pārbūve. No Centrāltirgus vairāku kilometru garumā līdz gada beigām paredzēts pārbūvēt sliedes un 30 pieturvietas. Norit 7. tramvaja maršruta līnijas veco sliežu un konstrukciju demontāža, pagaidām darbi notiek 300 metru garā posmā no Maskavas ielas sākuma līdz Turgeņeva ielai. Būvdarbi sevišķi neietekmēšot transportu un gājēju kustību, norāda atbildīgie par projektu.

Atjaunot visu līniju ir paredzēts līdz šī gada beigām, 7,2 kilometrus garo ceļu plānots sadalīt četros būvniecības posmos, saglabājot tramvaja kustību. Tas nozīmē, ka kādā posmā tramvajs brauks pa vienu sliežu ceļu, tad pa otru. Uzņēmums "Rīgas satiksme" prognozē, ka sabiedriskais transports kavēsies minimāli. Ja būs kādi būtiski aizkavējumi, tad jautājumu risināšot.

Būvniecības uzņēmuma "Binders" projektu vadītājs Ainārs Karlsons par 7. tramvaja maršruta līnijas pārbūvi
00:00 / 00:34
Lejuplādēt

"Noteikti, ka būs pagaidu pieturvietas. Tas nozīmē, ka uz pieturvietas būs plakātiņš, ka pieturvieta ir slēgta, pārcelta 50 metrus turp vai atpakaļ. Autotransportam nav plānoti vērienīgi ierobežojumi. Noteikti būs slēgtas autostāvvietas tieši būvniecības vietā. Ja arī būs kādi transporta ierobežojumi, tad noteikti turpat būs apbraucamais ceļš," skaidroja būvniecības uzņēmuma "Binders" projektu vadītājs Ainārs Karlsons.

Projekts izmaksāšot 22,5 miljonus eiro. Ievērojami lielāko daļu jeb 85% sedz Eiropas Savienības Kohēzijas fonds.

"Rīgas satiksme" sola, ka līdz gada beigām 7. tramvaja maršrutā būs uzlabota vides pieejamība.

Mātēm ar bērnu ratiņiem, cilvēkiem ar kustību traucējumiem un ar invaliditāti nokļūt galamērķī būs ērtāk.

Uzņēmums prognozē pasažieru skaita pieaugumu. Karlsons norādīja, ka sadārdzinājumi pašlaik netiek plānoti un veicamos darbus ir iespējams laikus paveikt.

Plānots, ka zemās grīdas tramvaji sāks kursēt ap Ziemassvētkiem. Ja tas netiks īstenots, tad tas noteikti notikšot nākamā gada sākumā. 7. tramvaja maršrutā gaidāmas vēl kādas būtiskas izmaiņas – līdz 2026. gadam līniju paredz pagarināt līdz Višķu ielai.

"Tas viss kopumā radīs ļoti skaistu, vizuāli ērtu un pievilcīgu 7. tramvaja maršruta līniju visā garumā. Segumi tiks mainīti, atsevišķās vietās būs jauns bruģis, zālieni, sastādīti zaļumi.

Daugavpils ielas krustojums ar Maskavas ielu vispār tiks pārvērsts. To nevarēs pazīt. Mums jau ir vizualizācija, kādu mēs to redzam, un jācer uz projekta ļoti sekmīgu rezultātu.

Tur šobrīd cilvēki nesaprot, kur ir jāiet kājām, kur ir jābrauc ar mašīnu. Tur tiks sakārtots ļoti skaisti visiem saprotamā veidā, lai šis krustojums nebūtu bīstams, bet būtu izmantojams visiem," skaidroja "Rīgas satiksmes" valdes loceklis Jānis Golubevs.

Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Vilnis Ķirsis akcentēja, ka būvnieki nedrīkst atkāpties no plānotajiem darbu grafikiem:

"Sabiedriskais transports Rīgā piedzīvo renesansi un top par satiksmes mugurkaulu mūsu galvaspilsētā. 7. tramvaja maršruta līnija, kurai sākta kapitāla pārbūve un pielāgošana zemās grīdas tramvajiem, ir vēl viena svarīga artērija, veidojot pasažieriem ērtu, pieejamu un modernu sabiedriskā transporta sistēmu. Tramvaju kustība uz būvdarbu laiku netiek apturēta, pasažieri var turpināt to izmantot.

Vienlaikus būvniekiem jārēķinās, ka te nedrīkst būt atkāpes no plānotajiem darbu grafikiem – jābūvē ir kvalitatīvi un savlaicīgi, lai pēc iespējas ātrāk jaunie uzlabojumi pasažieriem ir pieejami pilnā apmērā."

Konkursā par būvdarbu veikšanu tika saņemti trīs pretendentu piedāvājumi, no kuriem zemāko līgumcenu piedāvāja viens no Latvijas vadošajiem ceļu būves uzņēmumiem CBF SIA "Binders". Kopējā noslēgtā līguma summa ir 22,4 miljoni eiro bez PVN. Būvuzraudzībai tika saņemti piecu pretendentu piedāvājumi, un to veiks SIA "BaltLine Globe". Kopējā summa ­– 27 300 eiro bez PVN.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti