NBS kopā ar sabiedrotajiem Ādažu poligonā demonstrēja gatavību aizsargāt valsti

Noslēdzoties starptautiskajām militārajām mācībām "Sudraba bulta 2023", kuras norisinājās mācību "Namejs 2023" ietvaros, Ādažu poligonā Sauszemes spēku Mehanizētās kaujas brigādes kopā ar NATO sabiedrotajām kaujas grupām demonstrēja valsts aizsardzības gatavību.

Vairāk nekā trīs tūkstoši karavīru no Latvijas, Polijas, ASV un NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas demonstrēja savu gatavību aizsargāt Latvijas valsti. Mācībās izmantoti iznīcinātāji, dažāda veida bruņutehnika un munīcija.

Mehanizētās kājnieku brigādes komandieris pulkvedis Oskars Kudlis uzsvēra, ka sabiedrotie ir ļoti saliedēti, spējīgi un lieliski veikuši savus mājasdarbus pirms mācībām.

"Pēdējās divās nedēļās mēs bijām izvirzījušies uzdevumu izpildei gan Vidzemē, gan Latgalē. Mēs veicām spēku demonstrāciju, arī atbalstījām Valsts robežsardzi un Valsts policiju. Savukārt otrajā fāzē Ādažu poligonā un Ādažu apkaimē veicām uzbrukumu un aizsardzības operācijas," pastāstīja Kudlis.

Aizsardzības gatavība starptautisko mācību "Sudraba bulta 2023" pēdējā dienā bija redzama. Demonstrācijas kulminācijā – uzvara.

"Partneri, es domāju, arī šeit ir kopumā ļoti apmierināti ar šo sadarbību. Ne velti tas tiek apstiprināts gan caur politiskajiem signāliem, gan caur industrijas militāro sadarbību, gan caur militāro sadarbību kopumā. Kā zinām, šeit tiks papildināts kontingents. Būs gan papildu kanādieši, gan citi spēki," norādīja aizsardzības ministrs Andris Sprūds ("Progresīvie").

Nacionālo bruņoto spēku organizētās visaptverošās valsts aizsardzības mācības "Namejs 2023" noslēgsies 2. oktobrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti