Šogad noslīkuši jau 70 cilvēki

70 bēres, kuru varēja nebūt. Tie pārsvarā ir gados jauni cilvēki. Zaudēti dēli, zaudēti tēti un mīļotie cilvēki. Tāda ir šogad noslīkušo statistika, un tai neredz gala. Biedrībā "Peldēt droši" uzskata, ka šī melnā statistika kārtējo reizi apliecina, ka Latvijā daudz par maz domā gan par izglītojošām kampaņām, gan bērnu peldētapmācību. 

Latvijas upēs un ezeros šī vasara neatšķiras no citām. Peldētāji pārvērtē savas spējas. Nereti klātesošs ir alkohols un nespēja novērtēt ne peldvietas dziļumu, ne savas spējas.

Jūrā uz peldpūšļiem iepūstie peldētāji šovasar kārtējo reizi aktualizējuši drošību uz ūdens un to, cik trausla ir robeža starp priecīgu atpūtu un nāves bailēm. 

Biedrības "Peldēt droši" dibinātāja Zane Gemze pauda drūmu pareģojumu: "Paredzu, ka šogad noslīks līdz 120 cilvēkiem, droši vien neesam sasnieguši kritisko masu, kad visiem būs skaidrs, ka vajag nopietni pievērsties gan kampaņām, gan bērnu peldētapmācībai.

Tas nav tikai deklaratīvs aicinājums. Kad to sāks godprātīgi pildīt, tad beidzot samazināsies slīkušo skaits. Līdz tam rezultāts nemainīsies."

Glābēji aicina īpašu vērību pievērst bērniem. Atpūta ar bērnu pie ūdens nav atpūta, bet gan darbs. Vecākiem noteikti jāliek malā mobilie tālruņi vai žurnāli, lai nenovērstu acis no mazajiem peldētājiem. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti