Bēgšana no policijas auto: pārnakšņoja pagrabā, apavus nozaga, bet no rokudzelžiem vaļā netika

No policijas automašīnas Sarkandaugavā ceturtdien, 27. jūlijā, izbēgušais un šodien, 28. jūlijā, atrastais Mārtiņš Cesmanis nakti bija pārlaidis kādā sev zināmā vietā, pagrabtelpās, preses konferencē atklāja Valsts policijas (VP) Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieka vietnieks, 2. biroja priekšnieks Deniss Judajevs.

ĪSUMĀ:

  • No policijas automašīnas Sarkandaugavā ceturtdien aizbēgušais vīrietis nakti pārlaidis sev zināmās pagrabtelpās.
  • Bēgšanas laikā viņš pastrādājis mantisku noziegumu – nozadzis apavus un apģērbu.
  • Policijas automašīna bija aprīkota ar būri; mašīnā atradās trīs amatpersonas.
  • VP: Cesmanis veicis noziegumus, kas saistīti ar vardarbību.
  • Meklēšanā bijis iesaistīts viss Kriminālpolicijas pārvaldes personāls.

Cesmanis atkārtotas aizturēšanas brīdī joprojām bija saslēgts rokudzelžos, no kuriem viņam nebija izdevies atbrīvoties. Pie apaviem un drēbēm bēgšanas laikā viņš ticis, veicot vēl vienu mantisku noziegumu, kas nav saistīts ar vardarbību, pastāstīja Judajevs.

Aizturēšana notikusi ātri un profesionāli, Cesmanim neesot bijušas iespējas pretoties. Viņš aizturēts piektdien ap plkst. 13.30. No Sarkandaugavas viņam bija izdevies nonākt Rīgas centrā. Judajevs norādīja, ka veiktais maršruts ir noskaidrots.

VP pārstāvis norādīja, ka policijas automašīna, no kuras vīrietis izbēga, bija specializēta un aprīkota ar būri. Automašīnā atradās trīs amatpersonas. Plašāk par bēgšanas apstākļiem Judajevs nestāstīja, norādot, ka šobrīd notiek dienesta pārbaude.

"Negribētu spekulēt, man ir savs viedoklis.

Teikšu tā, bija pieļautas kļūdas, bet, lai apkopotu visu informāciju, lai ziņojums būtu objektīvs, šobrīd ir priekšlaicīgi spekulēt par bēgšanas apstākļiem," norādīja Judajevs.

Pamatojot iemeslu, kāpēc VP sāka tik vērienīgu meklēšanu, neskatoties uz to, ka Cesmaņa bīstamība sabiedrībai vērtēta kā vidēja ­– viņš bija aizturēts par mantiskiem noziegumiem – Judajevs uzsvēra, ka laupīšana ir ne tikai mantisks noziegums, bet arī pret personas veselību vērsts noziegums, kas saistīts ar iespējamu apdraudējumu.

"Mēs nevaram neņemt vērā to, ka viņa vēsture saistīta arī ar tādiem noziegumiem, kas saistīti ar vardarbību.

Viņš nav slepkava, bet ir tādas personas, kuras tiesā par mazāk smagiem noziegumiem, bet viņas ir daudz bīstamākas un neadekvātākas, to nevarēja neņemt vērā," sacīja Judajevs.

"Plāns "Slazdi" izveidots faktiski sabiedrības drošības labā. Šobrīd uzskatu, ka tas bija pamatots. Saprotu sabiedrības bažas, bet gan drošības pēc, gan ņemot vērā taktiskos momentus, bija jāievieš šis plāns. Primāri mēs rīkojamies sabiedrības drošības labā, uzskatu, ka viss bija izdarīts pareizi," sacīja VP pārstāvis.

Meklēšanā sākotnēji bijis iesaistīts viss Kriminālpolicijas pārvaldes personālsastāvs, arī no Rīgas reģiona Kriminālpolicijas pārvaldes un teritoriālajām struktūrvienībām.

Pakāpeniski policija apzinājās, ka resursi ir nepieciešami arī citviet, tāpēc meklēšana sašaurināta, līdz plkst. 1 naktī plāns "Slazdi" atcelts.

Cesmanis pēc ceturtdien, 27. jūlijā, notikušās bēgšanas no policijas transporta aizturēts šodien, 28. jūlijā, Rīgā, Bruņinieku ielas apkārtnē un nogādāts Īslaicīgās aizturēšanas birojā procesuālo darbību veikšanai. VP sākta dienesta pārbaude par to, kā Cesmanim izdevies izbēgt.

Par bēgšanu no īslaicīgās aizturēšanas vai ieslodzījuma vietas var piemērot naudas sodu, sabiedrisko darbu, probācijas uzraudzību, īslaicīgu brīvības atņemšanu vai ieslodzījumu līdz vienam gadam.

KONTEKSTS:

Cesmanis ceturtdien, 27. jūlijā, ap plkst. 16.55 izbēga no policijas transportlīdzekļa Sarkandaugavā, Meža prospekta 90 apkārtnē. 

1981. gadā dzimušajam vīrietim ceturtdien kriminālprocesā saistībā ar laupīšanu bija piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums. Cesmanis ir tiesāts par zādzībām un laupīšanām, un arī par narkotisko vielu nelikumīgu apriti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti