Rogovkā brīvprātīgo pasākumā meklē pazudušo septiņgadīgo Justīni

Organizācija "Bezvests.lv" sadarbībā ar Valsts policiju sestdien organizējusi 5. maijā pazudušās septiņgadīgās Justīnes Reinikovas meklēšanas kārtējo misiju Rēzeknes novada Nautrēnu pagasta Rogovkā. Lai arī brīvprātīgo skaits pirmajās meklēšanas stundās nav tik liels kā sākotnēji cerēts, meklēšanas organizatori cer, ka dienas gaitā cilvēki pievienosies, lai pēc iespējas lielāku platību varētu pārmeklēt vēlreiz.

Rogovkā brīvprātīgo pasākumā meklē pazudušo septiņgadīgo Justīni
00:00 / 02:55
Lejuplādēt

Organizācijas "Bezvests.lv" koordinatora vadībā viena no grupām plkst.10.30 sāka pazudušās septiņgadīgās Justīnes Reinikovas meklēšanu. Kopumā uz misijas sākumu bija ieradušies ap 100 brīvprātīgie. "Bezvests.lv" cerēja šodien sapulcināt kopumā 1500 cilvēkus.

Latvijas Radio uzrunātie brīvprātīgie nav vietējie:

"No Jelgavas. Ir jāatrod un jāsaprot, kas notika, tāpēc pats atbraucu, kolēģis atbrauca, aicinājām arī cilvēkus, lai atbrauc."

"No Pierīgas. Pēc trīs nedēļu pazušanas kaut ko atrast cerības ir mazas, bet, kamēr kaut kas tiek darīts, tādas arī pastāv, un tieši šodien man ir brīvs, tā salikās, ka var atbraukt. Es domāju, ka tas ir tikai pareizi palīdzēt šo cerību uzturēt."

"No Ogres. Pa radio dzirdēju sludinājumu, ka meklē brīvprātīgos, un tad pieteicos. Katram dzīvē tāda situācija var notikt. Ja kāda palīdzība ir vajadzīga, nav jau grūti atbraukt palīdzēt cerībā, ka atradīsim."

"Preiļu novads, Galēnu pagasts. Jau bijām uzreiz tajā nākamajā dienā. Tad neveiksmīgi, neko mēs neatradām."

Nautrēnu apvienības pārvaldes vadītāja Līvija Plavinska skaidroja, ka paši rogovkieši Justīni ir meklējuši visu šo laiku, sākot jau no 5. maija, un visu apkārtni esot jau izstaigājuši.

"Jo mēs katru nedēļu esam meklējuši, cilvēki varbūt ir drusku noguruši no tā. Vienalga ceram. Mums arī bija tāda akcija – uzrunājām zemju un māju īpašniekus, lai katrs apseko visus savus īpašumus, un katrs to ir izdarījis. Protams, mēs ļoti gribētu ticēt, ka viss beigsies labi."

Pusdienlaikā Justīni Reinikovu meklēt bija devušās astoņas brīvprātīgo grupas, katrā pa 12 līdz 14 cilvēkiem, tostarp arī viens "Bezvests.lv" koordinators un Valsts policijas pārstāvis. Pirms darba sākšanas koordinators iepazīstināja ar grupas darba organizāciju: "Mēs stājamies tā kā ķemmītē – divi, trīs metri maksimums [attālumā viens no otra]. Mēs lēnām ejam pa teritoriju. Ja nu gadījumā atrodam kādus bērna apģērbus, paziņojuma savam koordinatoram, nosūtam viņam bildi."

Grupu virzība lielākoties notiek pa ceļiem, īpašu uzmanību pievēršot grāvmalām, aizaugušām vietām un akām. Līdz pusdienām bija apsekoti jau 70 kilometri.

Organizācijas "Bezvests.lv" cer šodien apsekot teritoriju 5 līdz 7 kilometru rādiusā. Tas iespējams gadījumā, ja dienas laikā atbrauks vēl vismaz 500 cilvēki. "Šobrīd mēs redzam, ka cilvēku nav tik daudz, bet diena vēl tikai ir sākusies," no rīta teica "Bezvests.lv" pārstāve Irina Brūniņa. "Mēs gaidīsim visu dienu cilvēkus. Mēs ceram dabūt vismaz vienu no diviem rezultātiem – vai nu atrast meitenīti, vai nu zināt, ka šajā konkrētajā apvidū meitenītes nav." Viņa gan piebilda, ka varbūtība meiteni atrast dzīvu ir ļoti zema.

Valsts policijas Ziemeļlatgales iecirkņa priekšnieka vietnieks Guntars Kračus atklāja - Valsts policijas darbinieks vadīs katras brīvprātīgo grupas darbu. Pazudušās meitenes izmeklēšanas gaitu viņš gan nekomentēja: "Tiek izskatītas arī kriminālas versijas, bet, ņemot vērā, ka ir uzsākts kriminālprocess un notiek pirmstiesas izmeklēšana, par versijām un to izmeklēšanu es nevaru sniegt informāciju."

Justīnes meklēšanā šodien piedalās arī viņas tēvs Vladimirs Reinikovs, un no ārzemēm ieradusies arī meitenes māte, ar kuru pēdējos trīs gadus meitene nav dzīvojusi kopā.

KONTEKSTS:

Septiņgadīgās Justīnes Reinikovas piektdien, 5. maijā, ap plkst. 19 izgāja no savas dzīvesvietas Rēzeknes novadā, Nautrēnu pagastā, Rogovkā, un nav atgriezusies, kā arī nav zināma viņas atrašanās vieta.

Nākamajā dienā meitenes meklēšanā tika iesaistīti plaši policijas, robežsardzes, Zemessardzes un arī brīvprātīgo spēki. Meitene meklēta arī naktī, tomēr tas nevainagojās panākumiem. Vēlāk policija paziņoja par meklēšanas taktikas maiņu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti