Kopējais robežšķērsošanas vietu modernizācijai pieejamais finansējums ir ne vairāk kā 35 727 489 eiro apmērā, tai skaitā Kohēzijas fonda (KF) finansējums 30 368 365 eiro apmērā un valsts budžeta līdzfinansējums 5 359 124 eiro apmērā.
Pasākumā plānoto projektu darbības un finansējums ir plānots saskaņā ar VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) sniegto informāciju, taču tas var mainīties atbilstoši faktiskajai situācijai pēc projektēšanas pabeigšanas un būvdarbu līgumu noslēgšanas.
Indikatīvais finansējuma sadalījums pa gadiem 2024. gadā paredzēts – kopējais finansējums 7 116 584 eiro, no tā KF finansējums – 6 049 096 eiro un valsts budžeta līdzfinansējums 1 067 488 eiro, 2025. gadā – kopējais finansējums 17 248 299 eiro, no tā KF finansējums – 14 661 054 eiro un valsts budžeta līdzfinansējums – 2 587 245 eiro, bet 2026. gadā – kopējais finansējums 11 362 606 eiro, no tā KF finansējums – 9 658 215 eiro un valsts budžeta līdzfinansējums -– 1 704 391 eiro.
Finanšu ministrija (FM) norāda, ka Pāternieku robežšķērsošanas vietā Piedrujas pagastā, Krāslavas novadā, paredzēta garantētās energoapgādes nodrošināšana, administratīvās ēkas rekonstrukcija, vienotas servertelpas izbūve, Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) kontroles ēkas pielāgošana drošai darba videi, kontroles-caurlaides paviljonu pārbūve atbilstoši darba aizsardzības un drošības prasībām, muitas padziļinātās kontroles ēkas pārbūve, dzīvnieku kontroles ēkas pielāgošana inspektoru darba drošības un dzīvnieku labturības prasībām, "ežu" un bollardu uzstādīšana, ass autosvaru nomaiņa, videonovērošanas un sakaru sistēmas modernizācija un jauna aizturēto transporta līdzekļu stāvlaukuma izbūve ar apgaismojumu un nožogojumu.
Terehovas robežšķērsošanas vietā Zaļesjes pagastā, Ludzas novadā, paredzēta zibens un pārsprieguma aizsargierīču rekonstrukcija, autobusu pasažieru bagāžas termināļa izbūve, administratīvās ēkas rekonstrukcija, vienotas servertelpas izbūve, kontroles-caurlaides paviljonu pārbūve atbilstoši darba aizsardzības un drošības prasībām, PVD kontroles ēkas pielāgošana drošai darba videi, dzīvnieku kontroles ēkas pielāgošana inspektoru darba drošības un dzīvnieku labturības prasībām un ass autosvaru nomaiņa.
Savukārt Grebņevas robežšķērošanas vietā Malnavas pagastā, Ludzas novadā, paredzēta perimetra apsardzes žoga un signalizācijas nomaiņa, garantētās energoapgādes uzlabošana, autobusu pasažieru termināļa izbūve, administratīvās ēkas rekonstrukcija, vienotas servertelpas izbūve, kontroles-caurlaides paviljonu pārbūve atbilstoši darba aizsardzības un drošības prasībām, PVD kontroles ēkas pielāgošana drošai darba videi un ass autosvaru nomaiņa.
FM informē, ka ieguldījumi robežšķērsošanas vietu attīstībā tiek veikti, izmantojot arī citas finanšu palīdzības iespējas. Piemēram, Terehovas infrastruktūras pilnveidošanai iepriekšējos posmos izmantoti Eiropas kaimiņattiecību instrumenta (EKI) Latvijas–Krievijas pārrobežu sadarbības programmas 2014.–2020. gadam un Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta līdzfinansētās programmas "Starptautiskās policijas sadarbība un noziedzības apkarošana" līdzekļi. Grebņevas infrastruktūras pilnveidošanai izmantoti Iekšējās drošības fonda 2014.–2020. gada programmas līdzekļi.
Projekts "Elektroniskās rindas ieviešana" tiek finansēts no Eiropas Savienības kohēzijas politikas programmas 2021.–2027. gadam specifiskā atbalsta mērķa "Izmantot digitalizācijas priekšrocības iedzīvotājiem, uzņēmumiem, pētniecības organizācijām un publiskajām iestādēm" ietvaros, ko virza Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs (Satiksmes ministrija).
FM projekta īstenošanai nepieciešamo finansējumu normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā pieprasīs no gadskārtējā valsts budžeta izpildes procesā pārdalāmā finansējuma programmas "Nesadalītais finansējums Eiropas Savienības politiku instrumentu un pārējās ārvalstu finanšu palīdzības līdzfinansēto projektu un pasākumu īstenošanai".