Dienas ziņas

Ukrainā atzīmē Neatkarības dienu

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Daugavpiliešiem sarežģīti nokļūt Rīgā

Daugavpiliešiem sarežģīti nokļūt Rīgā; palielinās vagonu skaitu dzelzceļa reisos

Daugavpils iedzīvotājiem ir ievērojamas grūtības nokļūt Rīgā. Tās radušās pēc sabiedriskā transporta optimizācijas gaitā ieviestajām pārmaiņām maršrutu tīklā, kad tika atcelti autobusu reisi. Nu jau regulāri veidojas situācija, kad vilciens agri no rīta ir pārpildīts un nevar uzņemt visus pasažierus.

Darja vēlas studēt Rīgā, tāpēc viņa bija iecerējusi doties uz galvaspilsētu, lai iesniegtu dokumentus augstskolā, un iegādājusies biļeti uz rīta reisu, lai galvaspilsētā ierastos plkst. 9. Tomēr rīta reisā viņa netika pasažieru vietu trūkuma dēļ. Nācās nokavēt.

Vilciens
Vilciens

"Kad es atbraucu tur ap sešiem, jau strīdējās cilvēki ar biļešu kasieri, un tā es sapratu, ka biļešu vairs nav," klāstīja Darja Dimitrijeva.

Jauniete pavadīja pusotru stundu Daugavpils stacijā, gaidot nākamo reisu, kas ienāk Rīgā plkst. 11, bet, pateicoties augstskolas pretimnākšanai, studiju līgumu parakstīt izdevās, tomēr kavēšanās ietekmēja arī atgriešanos mājup.

Maršrutā Krāslava–Rīga vilciena sastāvā ir ierobežots pasažieru vietu skaits, tāpēc biļetes jāiegādājas dienu iepriekš vai stacijā jāierodas ļoti agri, jo attālināti tās nav iespējams iegādāties.

"Pieprasījums šajās dienās tiešām pārsniedza gaidīto, "Pasažieru vilciens" ir pēc tam rīkojies un palielinājis vagonu skaitu arī citos vilcienu reisos, lai nepieļautu šādas situācijas,"

atzina Autotransporta direkcija sabiedrisko attiecību vadītājs Viktors Zaķis

Nespēja pienācīgi nodrošināt pasažieru pārvadājumus starp divām lielākajām Latvijas pilsētām rada nopietnus apgrūtinājumus daugavpiliešiem.

Vilciens
Vilciens

"Vai nu kāpināt jaudas pārvadājumiem pa dzelzceļu, vai tie būtu papildus vagoni, seši vagoni trīs  vagonu vietā, iespējama arī papildu reisu ieviešana starp reģionu un galvaspilsētu. Tad ir jāatgriežas pie jautājuma par autobusu satiksmes atjaunošanu," vērtēja Daugavpils domes priekšsēdētājs  Andrejs Elksniņš.

Viņš vērsies Satiksmes ministrijā, Autotransporta direkcijā un AS "Pasažieru vilciens".

Atjaunot komerciālo autobusu satiksmi starp galvaspilsētu un Daugavpili, kas slēgts šogad martā, nebūšot rentabli, stāstīja Autotransporta direkcijā.

"Ja tie autobusi nav, kā lai saka, piepildīti, tas piepildījums ir ārkārtīgi niecīgs, tas, protams, prasa diezgan ievērojamus līdzekļus, kuri principā ir jāmaksā tajā brīdī," norādīja Zaķis.

Ceturtdien, 24. augustā, AS "Pasažieru vilciens" paziņoja, ka tomēr ir rasts risinājums, liekot vairāk vagonu pieprasītākajos reisos. Kā tas uzlabos iespēju visiem braukt gribētājiem tikt laikā no Daugavpils uz Rīgu un atpakaļ, rādīs laiks.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti