Elektrības pārrāvums naktī slimnīcā radīja stresa situāciju, jo nācās veikt daļēju evakuāciju un tika traucēta visas iestādes darbība.
Slimnīcas valdes loceklis Andris Vistiņš norādīja, ka elektrība ar dīzeļģeneratoru nodrošināta tikai kritiskajās slimnīcas nodaļās: "Cilvēkiem nācās domāt par evakuāciju, un, protams, elektroapgāde bija ierobežota, jo šobrīd dīzeļģeneratoru darbības laikā spēj strādāt tikai kritiskās nodaļas. Pārējās nodaļās elektrība bija tikai avārijas apgaismojumam."
Pieslēgtais ģenerators nodrošināja elektrības padevi, bet pēc laika radās sadūmojums vienā no nepārtrauktās energopadeves iekārtām.
Pacienti šajā incidentā necieta, taču tas lika analizēt iemeslus un turpmāko rīcību, lai šādas situācijas neatkārtotos.
"AS "Sadales tīkls" ir apņēmies arī no savas puses operatīvi šo jautājumu risināt. Diemžēl konkrētus termiņus nenosauca, bet solījās attiekties ar augstas prioritātes pieeju, tā kā mēs ceram, ka tuvākajā laikā tas tiks novērsts arī ārējos tīklos," skaidroja Vistiņš.
"Sadales tīkls" iekārtu nosūtījis ekspertīzei ārvalstīs. Šobrīd Liepājas slimnīcā ir pieejami trīs dīzeļģeneratori un astoņas "UPS" iekārtas jeb nepārtrauktās energoapgādes avoti. Tomēr šī situācija aktualizēja realitāti – ģeneratori tiek darbināti ar dīzeļdegvielu; trīs stundu laikā iztērēti 500 litri.
Slimnīcai šobrīd dīzeļdegvielas krājumi ir elektrības nodrošināšanai līdz četrām stundām.
"Nāktos domāt par degvielas pievešanu uz slimnīcu, protams, jo skaidrs, ka mēs nevaram šeit turēt ļoti lielus degvielas krājumus," atzina Vistiņš. "Par to mums ir domāts. Ja tiek pievesta degviela, tad dīzeļģeneratori var strādāt vairāk stundu. Tās nav tikai dažas stundas, tie var strādāt diennaktīm."
Tomēr Liepājas pašvaldība uzskata, ka kritiskie objekti elektrības pārrāvumu gadījumā krīzes situācijām ir gatavi, jo ir izstrādāts plāns, norādīja Liepājas valstspilsētas pašvaldības izpilddirektora vietnieks Didzis Jēriņš:
"Kritiskajai infrastruktūrai ir šie ģeneratori. Varbūt arī kaut kādi "UPS" vai ģeneratori strādā, lai nodrošinātu sakarus slimnīcai. Varbūt ir kādi ierobežojumi arī no ūdensapgādes kanalizācijas tīkliem, bet tas viss ir atkarīgs no tā, cik liels ir šis elektroenerģijas deficīts, un arī "Sadales tīklam" ir noteikti plāni, kuri objekti tiek nodrošināti vispirms."
"Sadales tīkls" pašvaldībai solījis slimnīcā iespējami ātri uzstādīt jaunu, modernāku automātisko releju. Slimnīcas valde sola arī nodrošināt labāku saziņu ar operatīvajiem dienestiem, kā arī plāno rīkot speciālas apmācības personālam, kā rīkoties ārkārtas gadījumos.