Dienas ziņas

Uz Ukrainu no Latvijas dodas vēl viena palīdzības krava

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Rēzeknes bērnudārzs “Namiņš” svin 50. jubileju

Rēzeknes viens no vecākajiem bērnudārziem svin 50 gadu jubileju

Vienai no vecākajām pirmsskolas izglītības iestādēm Rēzeknē šonedēļ nosvinēta 50 gadu jubileja. Par svētku kulmināciju kļuva koncerts, kuram bērni ļoti cītīgi gatavojās jau laikus, bet pieaugušajiem jubileja bija iemesls atcerēties gan bērnudārza pirmsākumus, gan skarbos 90. gadus.

Šī nedēļa Rēzeknes pirmsskolas izglītības iestādē "Namiņš" aizvadīta īpaši pacilātā un jautrā gaisotnē. Pirmo reizi bērni šī dārziņa durvis vēra vaļā 1973. gada 23. martā. Toreiz dārziņa nosaukums bija "Prieks", tagad – "Namiņš". Šogad bērnudārzam aprit 50 gadu jubileja.

Daudziem pedagogiem šajā Rēzeknes bērnudārzā aizvadīti vairāki desmiti darba gadu, tostarp bijušajai bērnudārza vadītājai un pedagoģei Larisai Lastovskai. Viņa atminas, ka pirmajās dienās bērnudārzu apmeklēja tikai trīs bērni un starp viņiem – arī pašas dēls.

"Darbs patika, pat negribēju iet prom, ja godīgi. Domāju – kā es tagad bez šī darba? Es vēl tagad sapņos strādāju. Jau desmit gadi pagājuši, kopš es nestrādāju, bet bieži sapņos rādās, ka kaut ko daru," pastāstīja Lastovska.

Vienlaikus pensionētā pedagoģe atzina, ka darbs pirmsskolas izglītības iestādē nebija viegls, tomēr siltām emocijām un tagad jau atmiņām bagāts. Īpaši izaicinoši bijuši 90. gadi.

"Daudzas pirmsskolas izglītības iestādes vērās ciet. Grūts finansiālais stāvoklis bija arī vecākiem, bērnu dārziņā bija maz. Ļoti palīdzēja kolektīvs. Tik tiešām šajos gados bija jūtams kolektīva spēks. Likās, ka bērnudārzs aizvērsies, domāju, ko un kur ierīkot darbā, bet cilvēki palika strādāt uz ceturtdaļslodzi, lai tikai būtu šajā dārziņā. Mēs izturējām! Bija prieks," pastāstīja Lastovska.

Kopš 2012. gada "Namiņa" vadītāja ir Ilga Karpova. Mainīt dzīvi un pieņemt izaicinājumu kļūt par bērnudārza vadītāju Ilga piekrita, iepriekšējās darbavietas kolēģu mudināta. Viņa iepriekš strādāja par latviešu valodas skolotāju.

Izdarīto izvēli Ilga Karpova nenožēlo un dēvē par pozitīvu piedzīvojumu: "Mūsu iestādes moto ir "Dzīvespriecīgs bērns radošā vidē!". Un mēs ļoti, ļoti rūpējamies par to, lai mūsu iestādē būtu mājīgi. Ļoti daudz pievēršam uzmanības individuālajai pieejai, cieņai, mīlestībai un cenšamies ieaudzināt to arī bērnos."

Pirmsskolas izglītības iestāde "Namiņš" ir viena no vecākajām Rēzeknē. To apmeklē 120 bērni vecumā no pusotra līdz septiņiem gadiem. Kopumā pilsētā pirmsskolas izglītības iestādēs ir 1600 audzēkņu.

"Mums pilsētā ir desmit pirmsskolas izglītības iestādes. Kura lielāka, kura mazāka, bet caurmērā visas iestādes ir sešu grupu. Izņēmums varbūt ir tās lielākās," pastāstīja Rēzeknes Izglītības pārvaldes vadītājs Arnolds Drelings.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti