Atļautā braukšanas ātruma ievērošanu drīkstēs kontrolēt arī pašvaldības policija

Arī pašvaldības policijai tāpat kā Valsts policijai būs tiesības kontrolēt atļautā braukšanas ātruma ievērošanu. To paredz ceturtdien, 22. jūnijā, Saeimā galīgajā – trešajā – lasījumā atbalstītie grozījumi Ceļu satiksmes likumā. 

Izmaiņas likumā nosaka, ka pašvaldības policija būs tiesīga kontrolēt un sodīt par atļautā braukšanas ātruma neievērošanu. Šādas pilnvaras līdz šim nav bijušas pašvaldības policijai. Braukšanas ātruma ievērošanas kontrole līdz šim bijusi Valsts policijas kompetencē. 

Savukārt saistībā ar distances vai intervāla neievērošanu pašvaldības policija piemērot brīdinājumu vai naudas sodu būs tiesīga tikai velosipēda vai elektroskrejriteņa vadītājam. 

Par šādu regulējumu jau iepriekš pozitīvi izteikusies galvaspilsēta Rīga. Pilsētas mērs Mārtiņš Staķis norādījis, ka Rīgas pašvaldība esot gatava pilsētā izvietot attiecīgas kontroles kameras, līdzko pašvaldības policijai būs tiesības kontrolēt atļautā braukšanas ātruma ievērošanu. 

Tāpat Saeima ceturtdien, atbalstot grozījumus Ceļu satiksmes likumā, noteica, ka pašvaldības policija drīkst kontrolēt arī elektroskrejriteņu lietošanu. Vienlaikus Saeima noteica, ka elektroskūteri drīkstēs vadīt tikai ar tiesībām, bet skrejriteņu reģistrācija būs obligāta. Savukārt jaunu auto tehnisko apskati Saeima noteica retāku. 

Likums stājas spēkā nākamajā dienā pēc tā izsludināšanas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti