200 prokurorus apmāca «naudas atmazgāšanas» apkarošanā

Prokuratūrā noslēgusies prokuroru apmācību otrās kārtas programma, kas veltīta noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas apkarošanai un noziedzīgi iegūtas mantas identificēšanai un konfiscēšanas nodrošināšanai. Kopumā apmācīti aptuveni 200 prokurori.

Prokuratūrā informēja, ka programma tiek realizēta, īstenojot ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera uzstādījumu prokuroriem pievērst pastiprinātu uzmanību noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas krimināllietu uzraudzībai, kriminālvajāšanai un valsts apsūdzības uzturēšanai tiesā, kā arī noziedzīgi iegūtas mantas īpašās konfiskācijas nodrošināšanai. Vienlaikus apmācību programma bija īstenota, ievērojot Eiropas Padomes “Moneyval” komitejas rekomendācijas šajā jomā.

Programmā noslēdzies pirmais posms, un kopumā 2018. un 2019. gadā apmācības apguva vairāk nekā 200 prokurori no visas Latvijas.

Lekcijas pasniedza paši prokurori, kuriem ir pieredze šo lietu izmeklēšanā, kriminālvajāšanā un valsts apsūdzības uzturēšanā tiesā: Ģenerālprokuratūras Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas prokurors Juris Juriss, Ģenerālprokuratūras Metodikas nodaļas prokurors Igors Gerasimins un Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētās prokuratūras prokurore Judīte Ķireja. Praktiskās nodarbības norisinājās kā Rīgā, tā arī Liepājā, Rēzeknē, Jelgavā, Valmierā.

Šoreiz apmācības tika veltītas noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas teorētiskajiem un praktiskajiem jautājumiem, šo noziedzīgo nodarījumu kvalifikācijai un izmeklēšanai. Savukārt mācību programmas otrā kārta, kas būs veltīta jau konkrētāk pirmstiesas izmeklēšanas un valsts apsūdzības uzturēšanas specifiskiem jautājumiem, sāksies vasaras noslēgumā.

Tikmēr Finanšu ministrija informēja par “Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas apmācību programmu”, kura tika īpaši izstrādāta Latvijas tiesībsargājošo, tiesu sistēmas, uzraudzības iestāžu un citu kompetento institūciju kapacitātes stiprināšanai noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas risku mazināšanā. Apmācībās kopumā piedalījās 747 dalībnieki no 14 dažādām institūcijām. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti