Dienas ziņas

Dubultosies pasu cenas

Dienas ziņas

Atklāj Bērnu un jauniešu psihiskās veselības centru

BKUS Infekciju nodaļā gan A, gan B tipa gripas pacienti

Bērnu slimnīcas Infekciju nodaļā – gan A, gan B tipa gripas pacienti

Bērnu slimnīcas Infektoloģijas nodaļā, kurā ir vieta 36 pacientiem, jau ārstējas 38 bērni – gan zīdaiņi, gan pusaudži. Tur pacientiem atklāta gan A tipa, gan B tipa gripa. Infektologi secina, ka B tipa gripas atklāšana tik agri ir pārsteigums arī viņiem.

ĪSUMĀ:

  • Bērnu slimnīcas Infektoloģijas nodaļā ar 36 vietām jau 38 pacienti.
  • Bērniem ir elpceļu vīrusi, A un B gripa, bērnu Norvalka vīruss, zīdaiņiem - Covid-19.
  • Ārsti aicina neskriet uz slimnīcu pie pirmajām slimības pazīmēm, vērot bērnu mājās.
  • Infektologi pārsteigti, ka līdz ar A tipa gripu tik ātri atklāta arī B tipa gripa.
  • Skolēnu brīvlaikā vīrusi cirkulēs pasākumos, saslimšana tikai pieaugs.

Bērnu slimnīcas 21. nodaļā brīvu palātu nav, vairākās ievietoti arī vairāki bērni ar vecākiem, ja viņu saslimšana to ļauj.

Bērnu slimnīcas bērnu infektoloģe un pediatre Dace Zavadska stāstīja, ka brīvas vietas ir tikai tad, ja kādu var izrakstīt, "jau gandrīz mēnesi plūsma ir palielinājusies, to mēs jūtam".

Pacientiem ir "galvenokārt

elpceļu vīrusi, Covid-19 zīdainīšiem, visiem pārējiem – gripa, gan A, gan B, ļoti izteikti plosās bērnu Norvalka vīruss ar izteiktu vemšanu", stāstīja Zavadska.

Taču galvenais aicinājums vecākiem ir nesteigties uz slimnīcu pie pirmajām saslimšanas pazīmēm. Gan kovidu, kas bērniem norit viegli, gan gripu var ārstēt mājās.  Ārsti aicina un lūdz vecākus bērnus ārstēt mājās, jo stundām nīkstot uzņemšanas nodaļā, nereti jau tā slimais bērns saķer vēl kādu vīrusu. Galvenais – vērot bērnu.

Vērot, kā bērns jūtas, "ko dara starp temperatūrām – ja ir aktīvs, spēlējas, tad skaidrs, ka var ārstēt mājās, satraucamies, ja kļūst miegains", sacīja BKUS Bērnu slimību klīnikas vadītāja vietniece Jana Pavāre.

Zavadska savukārt piebilda, ka pirmajās saslimšanas dienās, kad sāp kakls, necenšamies palīdzēt atklepot, Bērnu slimnīcas speciāli izveidotajā mājaslapā "Veselapasaule.lv" ir viss aprakstīts.

Arī infektologiem bijis pārsteigums, ka jau līdz ar A tipa gripas vīrusu tik ātri atklāta arī B tipa gripa. Taču šis nebūt nav saslimšanas augstākais punkts.  Skolēnu ziemas brīvlaiks, kas sāksies piektdien un ilgs divas nedēļas, pārtrauks iespēju inficēties klasē, bet daudzajos kultūras pasākumos un eglītēs vīrusi būs klāt kā likts. Tāpēc saslimušo skaits tikai pieaugs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti