4. studija

Dziesmu un deju svētkus gaidot: ciemos pie pastalu meistara Alberta Brokāna

4. studija

Cik ilgi jāgaida Latvijas līdzdalība, lai invaliditātes pensiju saņemtu citā valstī?

Kāpēc sociālās aprūpes centrā "Tērvete" traģiski gājis bojā tā iemītnieks?

Sociālās aprūpes centrā «Tērvete» kravas auto nāvējoši traumē, iespējams, senioru ratiņkrēslā

Sociālās aprūpes centrā "Tērvete" kravas automašīna uzbrauca centra klientam, kurš pēc gūtajām traumām mira. Nāvējoši ievainotais, iespējams, ratiņkrēslā pārvietojies pa nenorobežotu centra teritoriju, kur notiek būvdarbi, ziņo LTV raidījums "4. studija".

Aculiecinieks ziņo par nelaimi

Sociālās aprūpes centrs "Tērvete" atrodas nomaļus. Tajā savas dienas vada teju 200 cilvēki. Lielākā daļa sirgst ar dažādām veselības problēmām, iemītniekiem ir dažādas invaliditātes grupas. Ir gan guloši ļaudis, gan tie, kas spēj paši doties izbraukumos ratiņkrēslā, lai ieelpotu svaigu gaisu. Tāds bijis arī nu jau mirušais seniors.

74 gadus vecais vīrs ratiņkrēslā mēdzis pa ceļu apbraukt visu sociālās aprūpes centru.

Aculiecinieks, kurš vēlējās palikt anonīms, LTV raidījumam pastāstīja, ka traģiskais negadījums noticis 10. maijā. Cilvēks invalīda ratiņos braucis pa vietu, kura nebija norobežota, un viņam pāri pārbraukusi kravas mašīna, kas vedusi asfaltu. Senioram salauztas kājas, rokas un gūžas.

Izbrauciens ratiņkrēslā beidzies ar sēru vēsti tuviniekiem. Taču nekādas darbības tālāk neesot notikušas; cilvēks ir miris, bet būvdarbu vietas tāpat nav norobežotas. Par šo faktu pārliecinājās arī "4. studija"– centra teritorijā ar sarkanu lentu norobežotas vien puķu dobes.

Par notikušo traģēdiju centra iemītnieki runāja izvairīgi.

Noraida negadījuma slēpšanu

Sociālās aprūpes centra "Tērvete" vadītāja Signe Vintere apstiprināja, ka 10. maijā saņēma informāciju par negadījumu, kurā cieta centra klients, kurš pēc tam slimnīcā mira.

"SAC "Tērvete" ir videonovērošanas sistēma, un visi ar šo gadījumu saistītie video ieraksti tiks nodoti policijai. No tālākiem komentāriem vēlētos atturēties, jo tas varētu būt neētiski arī pret tuviniekiem," norādīja Vintere.

Tērvetes administrācijas vadītājs Māris Berlands par traģēdiju Sociālās aprūpes centrā uzzināja no "4. studijas" un skaidroja, ka tagad šis centrs ir Dobeles novada Sociālā dienesta pārziņā. Ar Dobeles novada sociālā dienesta vadītāju LTV raidījumam sazināties neizdevās divas dienas, bet notikušo bija gatavs komentēt novada mērs.

"Es domāju, šeit būs ļoti viegli noskaidrot un arī juridiski klasificēt varbūt katra vainu vai to, kāpēc noticis tā. Jo viss ir reģistrēts video ierakstos, un šie video ieraksti ir nodoti policijai," teica Dobeles novada domes priekšsēdētājs Ivars Gorskis.

Dobeles novada priekšnieks nevēlējās runāt par to, kādi darbi norisinās sociālās aprūpes centra teritorijā un kura būvfirma tos veic, jo uzskata, ka šim faktam nav būtiskas nozīmes notikušajā traģēdijā.

"Šeit mēs nerunājam par darbiem, mēs runājam par ceļu satiksmes negadījumu. Šis atgadījums ir noticis, uz objektu braucot, nevis objektā, nevis darba laikā," uzsvēra Gorskis.

Dobeles novada pašvaldībā noraidīja arī pārmetumu, ka sociālās aprūpes centrā šo negadījumu cenšas noslēpt, iespējams, lai nezaudētu reputāciju. Pēc Gorska teiktā, nekavējoties esot ziņots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam, Valsts policijai un Valsts darba inspekcijai.

Izmeklē policija

Valsts darba inspekcija par notikušo uzzināja tikai no "4. studijas". Viņi nelaimes vietā joprojām nav bijuši, bet solīja doties pārbaudē.

"Mums arī dotajā brīdī iet būvniecības kampaņa, un šīs kampaņas ietvaros, ņemot vērā, ka tajā informācijā bija minēts, ka tas ir būvlaukums, tad rodas jautājums, kā tas ir norobežots, cik droši un kā tiek ievērota šī darba drošība," sacīja Andris Saulītis no Valsts darba inspekcijas.

Valsts policija kriminālprocesu ierosinājusi dienu vēlāk – 11. maijā, kad smagi traumētais cilvēks slimnīcā mira.

"Kāds 1977. gadā dzimis vīrietis, vadot smago automašīnu, uzbrauca 1949. gadā dzimušam vīrietim, kurš negadījumā guva traumas. Persona tika nogādāta medicīnas iestādē, kur no gūtajām traumām vēlāk zaudēja dzīvību. Par notikušo Valsts policijā sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 260. panta otrās daļas par ceļu satiksmes noteikumu vai transporta līdzekļu ekspluatācijas noteikumu pārkāpšanu, ja to izraisījusi persona, kas vada transporta līdzekli, un ja tās rezultātā cietušajam nodarīts smags miesas bojājums vai tā izraisījusi cilvēka nāvi. Par šādu pārkāpumu persona var tikt sodīta ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz astoņiem gadiem, atņemot transporta līdzekļa vadīšanas tiesības uz laiku līdz pieciem gadiem," pastāstīja Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece Ilze Jurēviča.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti