Rīta Panorāma

Kā parūpēties par savu drošību, braucot ar motociklu?

Rīta Panorāma

Intervija ar LVSADA priekšsēdētāju Valdi Keri

Intervija ar Saeimas priekšsēdētāju Edvardu Smiltēnu (AS)

Smiltēns: Finanšu ministra uzbrukumi veselības ministrei – nekorekti un nepieņemami

Finanšu ministra Arvila Ašeradena ("Jaunā Vienotība") uzbrukumi veselības ministrei Līgai Meņģelsonei ("Apvienotā saraksta" deleģēta) ir nepamatoti, nekorekti un nepieņemami. Šādu viedokli intervijā Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumā "Rīta panorāma" pauda "Apvienotā saraksta" līderis, Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns.

Runājot par veselības nozares prasīto papildu finansējumu šajā gadā, Smiltēns atzīmēja, ka "Apvienotais saraksts" "stingri stāv aiz savas ministres". 

Smiltēns norādīja, ka finanšu ministrs otrdien intervijā LTV raidījumā "Šodienas jautājums" nepamatoti uzbrucis veselības ministrei, apšaubot Veselības ministrijas (VM) veiktspēju.

"Nepamatotie uzbrukumi, kas vērsti viņas virzienā, ir nekorekti un nepieņemami šajā situācijā," vērtēja Smiltēns.

Viņš norādīja, ka ir skaidri redzams, – problēmu apjoms veselības aprūpes nozarē ir milzīgs, taču "Apvienotais saraksts" vēlētos, lai pret "Apvienotā saraksta" uzraudzībā esošo veselības aprūpes nozari būtu līdzvērtīga attieksme kā pret izglītības nozari, kas ir premjera pārstāvētās "Jaunās Vienotības" pārziņā.

Smiltēns atzīmēja: tad, kad bija pedagogu streiks, valdības rīcība problēmu risināšanai nozarē bija nekavējoša, un to pašu "Apvienotais saraksts" sagaida tā pārraudzītajā veselības aprūpes jomā. "Valdībai pret visiem ir jāizturas vienādi," norādīja Smiltēns.

KONTEKSTS:

Laikā, kad veselības nozarei trūkst aptuveni 140 miljoni eiro pat pamatfunkciju izpildei, finanšu ministrs norādījis uz trūkumiem Veselības ministrijas spējā risināt veselības sistēmas pakalpojumu tīkla reformu. Viņš arī skarbi kritizējis ministrijas izstrādātos plānus.

Finanšu ministrs raidījumā "Šodienas jautājums" nesaudzīgi kritizēja Veselības ministrijas izstrādātos priekšlikumus par slimnīcu tīkla stiprināšanu. Šis plāns ir viens no priekšnoteikumiem papildu naudas piešķiršanai.

VM finanšu ministra kritikai nepiekrīt, norādot, ka kritizētajā dokumentā ir norādīti galvenie virzieni, kuros ministrijai jāstrādā kopā ar nozari.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti