Panorāma

"Jaunķemeros" vairākas dienas no griestiem tek ūdens

Panorāma

Panorāma

Skolēni sacenšas īpašā olimpiādē "Ko tu zini par Latviju?"

Skolēni sacenšas īpašā olimpiādē «Ko tu zini par Latviju?»

Dienu pirms Latvijas 105. gadskārtas svinībām vairāk nekā 800 valsts un starptautisko skolu skolēnu šodien demonstrēja savas zināšanas par mūsu valsts simboliem, valodu, kultūru, vēsturi, dabu un ģeogrāfiju atklātajā Latvijas un novadu mācības olimpiādē ar nosaukumu "Ko tu zini par Latviju?". Šāda olimpiāde pirms valsts svētkiem norit trešo gadu pēc kārtas.

Olimpiāde notika datorklasēs, saslēdzoties skolēniem no visas Latvijas. Majoru vidusskolā interese bija tik liela, ka olimpiādi nācās organizēt trīs kārtās. Aprunājoties ar skolēniem un skolotājiem, Latvijas Televīzija (LTV) noskaidroja, ka uzdevumi ir visai grūti.

LTV: "Kādas tev ir sajūtas pirms olimpiādes?"
6. klases skolniece Emīlija Amanda: "Tāds uztraukums man ir. Es uztraucos. Varbūt par sportu man ir grūti, bet tā man ir viegli. Vēsturē ir mazliet grūtāk. Ir tādas lietas, ko es saprotu un tādas, ko es nesaprotu."

Darba izpildīšanai bija dotas divas stundas laika. Kopā 11 uzdevumi.

LTV: "Kas bija grūtākais?"
8. klases skolēns Mareks: "Grūtākais bija par dzejoli, to dziesmu... es nezināju, ko tur vispār rakstīt. Es nesapratu pilnīgi neko. Man labāk gāja par Latvijas vēsturi."

Dalība olimpiādē bija brīvprātīga, tāpēc prieks, ka Majoru vidusskolā dalībai atsaukušies vairāk nekā 100 skolēni.

Uzdevumus aplūkoja arī Majoru vidusskolas direktores vietniece, skolas bibliotekāre Kristīne Cimdiņa: "Uzdevumi ir ļoti interesanti un, manuprāt, nevienam pieaugušajam Latvijas iedzīvotājam nebūtu uz pilnīgi visu pareizu atbilžu. Tā kā skolēni ir ļoti uzņēmīgi, manuprāt, izvēloties piedalīties šajā olimpiādē.

Es ceru, ka jauniešus tas varbūt ierosinās arī uzrunāt savus vecākus un mazliet vairāk paceļot pa Latviju un to iepazīt."

Tāds arī ir organizatoru kopīgais mērķis – ar olimpiādi stiprināt bērnos un jauniešos piederības sajūtu Latvijai.

Majoru vidusskolas direktores vietniece Iveta Balode norādīja, ka ir svarīgi mācīt un veidot skolēnus par valsts patriotiem: "Bieži vien mēs uzskatām mūsu valsti par pašsaprotamu. Mēs vēlamies, lai skolēni saprot, ka tas nav tā pašsaprotami. Vienu dienu ir valsts, un otrā dienā valsts var arī nebūt. Un tas viss ir atkarīgs no mums. Bet vispār – pats galvenais – mēs vēlamies mācīt mūsu skolēnus un veidot viņus par Latvijas patriotiem. Tas, manuprāt, ir šobrīd pats galvenais."

Uzdevumu izstrādē piedalījušies arī vairāki muzeji, Latviešu valodas aģentūra, UNESCO Latvijas nacionālā pārstāvniecība.

Atklātās olimpiādes idejas autors un vadītājs Edgars Bērziņš pastāstīja, ka šī nav uzskatāma par tradicionālu olimpiādi: "Šī ir starpdisciplināra olimpiāde. Un, jāatzīst, viens no pirmajiem mēģinājumiem Latvijā piedāvāt raudzīties uz aktualitātēm, kas ir saistāmas ar Latviju. Un par Latviju.

Dažādās perspektīvās. No vienas puses, tā ir valoda. No otras puses, zināšanas ģeogrāfijā, vēsturē, dabā un kultūrā."

Olimpiādes otrais posms, uz kuru tiks virzīti 100 labākie skolēni, notiks februārī. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti