Piketā pret «Sadales tīkla» tarifu pulcējušies aptuveni desmit cilvēki

 Politiskās partijas "Suverēnā vara" šodien rīkotajā piketā pret AS "Sadales tīkls" tarifu pulcējās aptuveni desmit cilvēki, novēroja aģentūra LETA.

Pikets notika Esplanādē pie Brīvības ielas un Kalpaka bulvāra krustojuma.

Piketētāji līdzi paņēmuši plakātus ar tādiem uzrakstiem kā, piemēram, "AS "Sadales tīkls", tiksimies tiesā!", "Regulators ir jāatlaiž", "Tiesa ir pieprasījusi paskaidrojumus regulatoram un AS "Sadales tīkls"", "Elektrības rēķins ir jauns vardarbības veids" un "Tarifi nav sociāls eksperiments!".

Tāpat vienā no plakātiem teikts, ka "Suverēnā vara" 26. jūnijā iesniegusi prasību pret "Sadales tīkls" tarifiem.

Pikets noritēja mierīgi, un to uzraudzīja viena policijas ekipāža.

Partijas ieskatā Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas lēmums par tarifu apstiprināšanu būtu jāatceļ un iesniegto tarifu pamatotība būtu jāvērtē no jauna.

KONTEKSTS:

1. jūlijā stājās spēkā "Sadales tīkla" un pārvades sistēmas operatora "Augstsprieguma tīkls" jaunie elektroenerģijas sistēmas pakalpojumu tarifi.

"Sadales tīkla" jauno tarifu ietekme uz mājsaimniecībām ir atšķirīga atkarībā no pieslēguma parametriem un patēriņa, tostarp maksu nosaka, vai ir ir 1F vai 3F pieslēgums, vai slodze ir 16A, 20A, 25A, 32A, 40A vai vairāk, kā arī no patērētajām kilovatstundām (kWh).

Kompānijā minēja, ka dzīvokļu īpašniekiem, kuriem ir 1F pieslēgums un patēriņš ir 100 kWh mēnesī, rēķins mēnesī vidēji pieaudzis par pieciem līdz septiņiem eiro bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN). Tikpat liels pieaugums ir privātmāju īpašniekiem ar 1F pieslēgumu un 125 kWh patēriņu mēnesī.

Savukārt elektroenerģijas rēķina pieaugums privātmāju īpašniekiem ar 3F pieslēgumu ir atšķirīgs, ko ietekmē izvēlētā slodze. Tostarp 3F pieslēgumam (16A vai 20A) rēķina pieaugs ir par apmēram 12-15 eiro bez PVN, bet 3F pieslēgumam ar 25A un vairāk - apmēram 18 eiro un vairāk bez PVN.

"Sadales tīkls" ir valstij piederošajā "Latvenergo" koncernā ietilpstošs elektrotīkla uzturētājs un attīstītājs Latvijā. Kompānija nodrošina sadales elektrotīklu ekspluatāciju, atjaunošanu un plānveida attīstību, elektroenerģijas izlietošanas uzraudzību, zudumu samazināšanas pasākumus un elektroenerģijas uzskaiti, kā arī veic jaunu pieslēgumu izveidi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti