Panorāma

Kādu nākamo Valsts prezidentu vēlas sabiedrība?

Panorāma

Panorāma

"Jaunā Vienotība" pauž atbalstu prezidenta Levita atkārtotai ievēlēšanai

«Jaunā Vienotība» pauž atbalstu Levita pārvēlēšanai prezidenta amatā

Partija "Jaunā Vienotība" pauž atbalstu līdzšinējā Valsts prezidenta Egila Levita atkārtotai ievēlēšanai amatā. Tomēr partija sagaida, ka Levita kandidatūru izvirzīs Nacionālā apvienība un arī viņš pats paudīs apņēmību kandidēt amatam atkārtoti.  

ĪSUMĀ:

  • "Jaunā Vienotība" pauž atbalstu Levita atkārtotai ievēlēšanai prezidenta amatā.
  • "Jaunā Vienotība" gan sagaida, ka Levitu virzīs Nacionālā apvienība.
  • Par Levita virzīšanu NA vēl lems partijas domes sēdē.
  • Nav skaidrs, vai par Levitu gatavi balsot visi NA deputāti.
  • "Apvienotais saraksts" cer, ka ievēlēs tā virzīto kandidātu Uldi Pīlēnu.  
  • Levits vēl nav atklājis, vai kandidēs otrajam pilnvaru termiņam.

Šobrīd situācija nav tik vienkārša, kā pirms četriem gadiem, izraugoties Valsts prezidentu, atzīst politiķi. Toreiz pašreizējam prezidentam Egilam Levitam uz amatu bija vēl divi konkurenti, bet viņš jau pirmajā balsojuma reizē tika ievēlēts ar pārliecinošu balsu vairākumu.

Tagad pie nosacījuma, ka Levitu amatam atkārtoti virza Nacionālā apvienība (NA), viņa ievēlēšanai atbalstu pauž "Jaunās Vienotības" Saeimas frakcija, kura lēmumu pieņēmusi kopsēdē ar partijas valdi.

"Pirmšķietami mēs varētu sniegt savu atbalstu – 26 balsis. Skatoties, kas notiek apkārt, šajā brīdī ir svarīga prezidenta nostāja ģeopolitiskajos jautājumos, un  kāds cits, kas nav darbojies šajā jomā, ir kaķis maisā," norādīja "Jaunās Vienotības" Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis.

Nacionālā apvienība Levitu amatam virzījusi jau divreiz, bet, vai tagad būs trešā reize, zināms būšot tikai pēc partijas domes sēdes.

Tāpat nav skaidras atbildes, vai pilnīgi visi NA frakcijas deputāti ir gatavi balsot par Levita atkārtotu ievēlēšanu amatā.

"Katrs deputāts ir ievēlēts ar savu mandātu no pilsoņiem, un katram noteiktos jautājumos var būt savs viedoklis. Nav arī tā, ka mēs uzspiestu akmenī kaltu disciplīnu," sacīja Nacionālās apvienības Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Jurģis Klotiņš.

Tam, ka koalīcijai, atšķirībā no situācijas pirms četriem gadiem, nav kopīga kandidāta, ir "Apvienotā saraksta" nostāja. Viņi prezidenta amatam jau nominējuši saraksta dibinātāju uzņēmēju Uldi Pīlēnu un drīzumā sāks partiju konsultācijas par viņa ievēlēšanu amatā. Pagaidām gan esot tikai cerība, ka tā notiks.

"Ir cerība, pārliecība var būt tikai tad, kad redzam balsojumu protokolā," uzsvēra "Apvienotā saraksta" Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Edgars Tavars.

Levits vēl nav atklājis, vai kandidēs otrajam pilnvaru termiņam. Savukārt Saeimas kuluāros pagaidām Levita un Pīlēna izredzes tiek vērtētas kā līdzvērtīgas vai ar nelielu pārsvaru Pīlēnam.

KONTEKSTS:

Šīs nedēļas sākumā uzņēmējs, "Apvienotā saraksta" dibinātājs Pīlēns paziņoja, ka nolēmis kandidēt uz Valsts prezidenta amatu. Pīlēns ir pirmais, kurš paziņojis par savu startu maijā gaidāmajās Valsts prezidenta vēlēšanās. Pīlēns atzinis, ka viņam ir sajūta, ka var uzvarēt prezidenta vēlēšanās. 

Esošais Valsts prezidents Levits pagaidām nav atklājis, vai kandidēs atkārtoti. Levits gan atzinis, ka atkārtotas kandidēšanas uz prezidenta amatu gadījumā negribētu saņemt atbalstu no politiskajiem spēkiem, kas nav par rietumniecisku un latvisku Latviju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti