Rīta Panorāma

Laika prognoze nedēļai – sniegu nomainīs atkusnis

Rīta Panorāma

Enerģijas drošība, pieejamība un ilgtspēja Baltijas jūras reģionā

Telefonintervija ar epidemiologu Juriju Perevoščikovu

Epidemiologs: Ar Covid-19 inficēto skaits slimnīcās pārsniedzis 500

Šobrīd Latvijā inficēšanās līmenis ar Covid-19 ir augsts un par to liecina ne tikai slimnīcās testēto un uz vīrusu pozitīvo pacientu skaits, bet arī vīrusa koncentrācija notekūdeņos, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" norādīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Riska analīzes un profilakses departamenta direktors, epidemiologs Jurijs Perevoščikovs. Šobrīd slimnīcās ar Covid-19 infekciju atrodas aptuveni 500 pacientu.

Perevoščikovs skaidroja, ka augstā saslimstība ar Covid-19 ir skaidrojama ar sezonāliem faktoriem, lai gan pandēmijas gados saslimstība šai pašā gada laikā bija augstāka. Tomēr vīrusa koncentrācija notekūdeņos liecina, ka ir pārsniegti rādītāji, kas fiksēti aizvadītajā sezonā.

Vienlaikus Perevoščikovs uzsvēra, ka Covid-19 lielākajai daļai iedzīvotāju nenorit smagi, bet, neraugoties uz to, kopējais Covid-19 pacientu skaits slimnīcās pieaug – aizvadītajā nedēļā tas pieaudzis par 12%, kopējam ar Covid-19 inficēto skaitam slimnīcās pārsniedzot 500.

Pacientu ar Covid-19 kā pamatdiagnozi gan ir aptuveni uz pusi mazāk, atzīmēja epidemiologs, norādot, ka slimnīcās pacientu izrakstīšana norit lēnāk nekā jaunu inficēto pacientu uzņemšana.

Pieaug arī smagā stāvoklī esošo Covid-19 pacientu skaits – pagājušajā nedēļā tādi bija 12. Arī nāves gadījumu skaits pieaug – pagājušajā nedēļā ar Covid-19 miruši 23 pacienti.

"Ne visi tieši no kovida, bet tas bieži vien ir veicinošais faktors," norādīja epidemiologs, skaidrojot, ka vīrusa dēļ aktivizējas un saasinās hroniskās saslimšanas.

Novērojams, ka sabiedrībā cirkulē arī citi vīrusi, un īpaši pēdējo divu nedēļu laikā pieaugusi saslimstība ar respiratori sincitiālo vīrusu, kas ir bīstams bērniem un vecākiem cilvēkiem, norādīja epidemiologs.

Tikmēr saslimstība ar gripu ir mērenāka, konstatēti vien atsevišķi gadījumi, un līdzīga situācija esot arī citās Eiropas Savienības valstīs, norādīja Perevoščikovs. Tas liecinot par to, ka gripas epidēmija, visticamāk, sāksies vēlāk nekā parasti. Ierasti tā mēdz sākties janvāra otrajā pusē pēc skolēnu brīvlaika.

SPKC norāda – lai mazinātu smagas saslimšanas un nāves risku, vakcinācija pret sezonālo gripu un Covid-19 ieteicama ikvienam, tomēr īpaši rekomendēta cilvēkiem, kuriem saslimšana ar akūtām augšējo elpceļu infekcijām bieži norit smagā formā un kuriem ir augsts komplikāciju risks. Savukārt tie, kuri inficējušies ar Covid-19, aicināti palikt mājās un strādāt attālināti. Vienlaikus Perevoščikovs aicināja Covid-19 slimnieku kontaktpersonas atturēties no publisku vietu apmeklēšanas vai arī izmantot sejas aizsargmasku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti