Dienas ziņas

Piņķos kopā ar zaķiem svin Otrās Lieldienas

Dienas ziņas

Ventā ķer maluzvejniekus

Arī Lieldienās daudz dzērājšoferu

Lieldienu brīvdienās Rīgas reģionā vien pieķerti 40 dzērājšoferu

Trīs svētku brīvdienās tikai Rīgas reģionā vien pieķerti 40 dzērājšoferi un vēl divi vadītāji narkotiku reibumā. Jau šī rīta pirmajā reidā aptuveni stundas laikā pieķerti divi, kuriem izelpā konstatētais alkohola daudzums pārsniedz atļauto. Turklāt viens no vadītājiem vedis jauniešus uz sporta sacensībām un jau bija paguvis nobraukt aptuveni 100 kilometru. Valsts policija norādīja – šāda Lieldienu statistika vērtējama ļoti slikti.

Otro Lieldienu rīts. Pulkstenis vēl nav deviņi, bet Rīgā, Ulmaņa gatvē, satiksme ir ļoti intensīva. Ceļu policija aptur katru vadītāju. Lai gan ir brīvdiena, visai daudz braucēju dodas uz darbu un arī no tā. Citi atpūtā. Par apturēšanu īpaši nesūdzas. Saprot, kāpēc. Jo zina, ka dzērājšoferu skaits ir liels.

To, ka katrā pārbaudē, visticamāk, tiks pieķerts vismaz kāds, kurš nav skaidrā, apliecina statistika. Konkrētā ir par Rīgas reģionu.

"Šajās svētku brīvdienās pašlaik ir aizturēti teju 40 vadītāji alkohola reibumā un divi vadītāji narkotisko vielu reibumā. Ir arī vadītāji, kas ir sēdušies pie stūres reibumā virs 1,5 promilēm, un šiem vadītājiem draud kriminālatbildība," atgādināja Valsts policijas Ceļu policijas bataljona 4. rotas komandiera vietnieks Raivo Oņegins.

Policista vārdi par rītu bez pārkāpumiem izrādās pārāk optimistiski. Vēl intervija nav beigusies, kad viņa kolēģi aizved kādu, kuram šodien brauciens ir beidzies.

"Diemžēl ... kā es pirmīt teicu, ka viss ir labi ļoti skaisti šorīt. Diemžēl tā nav. Lūk, vadītājs – pirmajā mērījumā 0,58 promiles. Visticamāk, cilvēks ir beidzis lietot alkoholu naktī un no rīta kādu iemeslu dēļ ir braucis," pieļāva policists.

Vēl pēc 15 minūtēm atkārtotais pūtiens uzrāda 0,6 promiles. Par šādu pārkāpumu būtu administratīvā atbildība. Taču pēc mirkļa izrādās, ka tas vēl nav viss.

"Vadītājs ir sēdies pie stūres bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām un alkohola reibumā. Un šajā gadījumā pret personu tiks uzsākts kriminālprocess. Persona tiks aizvesta Gaujas ielu 15 pie izmeklētāja un pēcāk ievietota izolatorā. Transportlīdzeklis nav [reģistrēts] uz šo personu, tāpēc netiks konfiscēts," teica Oņegins.

Nepilnas 20 minūtes vēlāk šajā pašā vietā apturēts busiņš ar jaunajiem sportistiem. Tas šorīt nobraucis jau tuvu pie 100 kilometriem. Vadītājam 0,57 promiļu reibums. Atbilstīgi jaunā autovadītāja statusam, kas pieļauj 0,2 promiles alkohola, alkohola koncentrācija izelpā ir ievērojami pārsniegta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti