Panorāma

ASV vēstniece NATO: Mēs negaidīsim, līdz Krievija piepildīs savus draudus

Panorāma

Rīgā un Siguldas pagastā uz ceļiem trīs bojāgājušie

SPKC: Covid-19 gadījumu skaits pieaug

Epidemiologi: No novembra vidus Covid-19 izplatība palielinās

Latvija aizvien vērojams Covid-19 atklāto gadījumu skaita pieaugums. Gan stacionāros uzņemto slimnieku, gan pacientu nāvju skaits palielinās. Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) datos redzami vien tie gadījumi, kas apstiprināti laboratoriski, un slimojošo valstī varētu būt krietni vairāk.

Iedzīvotāji, īpaši riska grupas, joprojām tiek aicināti vakcinēties. Taču, atsaucība zema.   

Pagājušajā nedēļā laboratoriski apstiprināti 329 Covid-19 gadījumi. Tas ir gandrīz par 22% vairāk nekā nedēļu iepriekš. Datos redzams arī stacionāros ievietoto pacientu skaita pieaugums – ar smagu slimības gaitu ir 12, un pagājušonedēļ reģistrēti 23 nāves gadījumi. Dominējošais Covid-19 paveids šosezon ir omikrons.

SPKC uzsver – datos redzami tikai laboratoriski apstiprināti gadījumi, un patiesībā saslimušo skaits valstī varētu būt krietni lielāks.

"Mēs redzam, ka oktobra beigas, novembra vidus iezīmējas ar mērenu kāpumu. Attiecīgi no nedēļas uz nedēļu. Tad skatoties jau no novembra vidus, gadījumu skaits palielinās un kāpums ir straujāks. Esošie omikron paveidi, kuri šobrīd cirkulē Latvijā, gan pagājušās sezonas otrā puse – viņus nevar salīdzināt ar klīnisko gaitu, kā tas bija pirms tam. Līdz ar to, nav nepieciešama plašā testēšana, kas bija iepriekš," norādīja Slimību kontroles un profilakses centra pārstāve Ilze Arāja.

Stacionārā katru nedēļu uzņem padsmit jaunus slimniekus. Slimnīcā ir arī speciāla kovida nodaļa.

"Mūsu pacienti stacionārā ir ar blakus slimībām. Viņi jau savu blakusslimību paasinājumu dēļ ir smagi pacienti. Tādēļ, arī Covid-19 infekcija reti kad norit viegli. Slimnīcā nav vieglu pacientu, šodien slimnīcās ir smagi pacienti. Visās. Līdz ar to... Viņiem, ja uzslāņojas kāda cita infekcija, viņu pamatslimība var kļūt liktenīga, tāpēc ļoti svarīgi ir laicīgi diagnosticēt un savlaicīgi ārstēt," stāstīja Latvijas Infektoloģijas centra galvenā ārste Baiba Rozentāle.

Profesore uzsvēra, ka arī pilnīgi vesels cilvēks nav pasargāts no smagas slimības gaitas.

Iedzīvotāji arī novēro, ka arvien vairāk apkārtējie slimo tieši ar Covid-19.

Un vēl joprojām vakcinācija pret slimību ir vēlama. Īpaši cilvēkiem ar hroniskām slimībām. Nereti tieši ģimenes ārstiem jāpierunā savi pacienti par labu tai. Profesore gan stāstīja, ka pie vakcinācijas kabinetiem lielu rindu neesot.

"Infektoloģijas centra vakcinācijas kabinetā vakcinē divreiz nedēļā. Otrdienās, ceturtdienās. Skaits, cik vakcinējās, svārstās ap 30 un 50 pacientiem. Bet ir arī tādas dienas, ka atnāk arī ap 10 pacientiem. Jāsaka, ka iedzīvotāju aktivitāte ir daudz lielāka par gripu," pastāstīja Latvijas Infektoloģijas centra galvenā ārste Baiba Rozentāle.

Infektoloģijas centra galvenā ārste uzsvēra – Covid-19 ir sezonāla slimība. Rudenī un ziemā tā izplatība ir plašāka, taču pret pavasari situācija uzlabojās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti