Panorāma

Aicina ziedot gultu iegādei plūdos Ukrainā cietušajiem

Panorāma

Panorāma

Pāri Daugavai klāj musturdeķi

Pāri Daugavai klāj 9000 rokdarbnieču darinātu musturdeķi

513 metru garš, vairāk nekā 9000 rokdarbnieču darināts pāri Daugavai Slutišķos piektdien tiek klāts  Lielais Augšdaugavas musturdeķis. Lai to redzētu visā garumā, uzbūvēts pontonu tilts, kam būs jānotur smagais deķis līdz sestdienai, kad tur svinēs tautas mākslu festivālā "Augšdaugava".  

Lai no auto izkrautu smagos musturdeķu posmus un ruļļus, nepieciešams vairāku vīru spēks. Kopumā deķis sadalīts vairākos mazos posmos, ko klās pāris Daugavai. Un tad tie vēl jāsašuj kopā.

 Visi posmi Naujenes novadpētniecības muzejā izcilāti, bet viens ir kļuvis īpaši mīļš.

"Tas ir pats pirmais Naujenes novadpētniecības muzeja veidotais gabaliņš. Kad mēs sākām savu akciju 2011. gadā, tad mēs svinējām muzejam dzimšanas dienu un man radās tā doma, ka vajadzētu iesaistīt pēc iespējas vairāk cilvēku," atcerējās Naujenes novadpētniecības muzeja direktore Evita Kusiņa-Koļesņika.

Sākumā atsaucēs pagasta iedzīvotāji, vietējās skolas, taču drīz vien adīti un tamborēti gabaliņi muzejā sāka plūst no visām Latvijas malām, arī ārzemēm.

Un arī vairs ne gabaliņi, bet jau sašūti posmi.

"Sūtīja paciņas, pa pastu mēs saņēmām. Tāpat arī brauca ekskursijās uz muzeju un atveda paciņas. Bija arī tādi, kas atveda vienu gabaliņu," stāstīja Naujenes novadpētniecības muzeja vecākā speciāliste Māra Kampāne.

"Ja tā uzmanīgi papēta, tad var redzēt, ka ir ieadīti skaisti Latvijas karogi, ir ieadīti novēlējumi, ir ieadīti un ietamborēti vārdi no tautasdziesmām" un pat Naujenes muzejs, piebilda Evita Kusiņa-Koļesņika.

Muzeja apņemšanās ir ne vien pārstiept deķi pāri Daugavai, bet arī pierādīt, ka 513 metrus garais rokdarbs ir Ginesa rekords. Pēc sestdien gaidāmajiem svētkiem, to gan vedīs atpakaļ uz muzeju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti