Grīziņkalnā pēc uzbrukumiem pusaudžiem pastiprinās apsardzi un pieskaņos policijas maršrutus

Grīziņkalnā pēc incidentiem pret pusaudžiem "Ghetto Games" pastiprinās apsardzi, bet pašvaldības policija pieskaņos savus patruļas maršrutus.

Rīgas vicemēre un Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas vadītāja Linda Ozola norādīja, ka pēc viņas aicinājuma Rīgas pašvaldības policija (RPP) ir sniegusi informāciju, ka drošības situācija un nepieciešamie uzlabojumi Grīziņkalnā pārrunāti ar pasākuma rīkotājiem "Ghetto Games" un Grīziņkalna apkaimes biedrību trešdien sasauktā sapulcē, reaģējot uz minētajiem incidentiem.

Grīziņkalna apkaimes biedrības valdes locekle Laura Paspārne uzsvēra, ka Grīziņkalna apkaimes biedrība nav piedalījusies 7. jūnija sanāksmē par drošības jautājumiem apkaimē. "Tikšanās par atkritumu apsaimniekošanu Grīziņkalna parkā un ap tā teritoriju notika [ceturtdien] šā gada 8. jūnijā, un

tikšanās dalībnieki tikai pieskārās iepriekšējā dienā notikušajiem vardarbīgajiem notikumiem jauniešu starpā, par ko uzzināja vien tikšanās laikā," atstāstīja Paspārne.

Pasākuma rīkotāji apņēmās pastiprināt apsardzi pasākumam piegulošajā teritorijā, savukārt RPP attiecīgi pieskaņot savus patruļas maršrutus.

Vienlaikus pastiprināta policijas klātbūtne ir tikai viens no risinājumiem, kas konkrētajā vietā uz brīdi var uzlabot situāciju, tomēr tas nerisina problēmas cēloņus. Riskam pakļauto bērnu un jauniešu aprūpe daudzus gadus bijusi atstāta novārtā un problēmas risinātas drīzāk ielāpu veidā, norādījusi Ozola.

Kopā ar Rīgas domes Labklājības departamentu, Izglītības departamentu, Rīgas pašvaldības policiju, Valsts policiju, jauniešu un bērnu nevalstiskajām organizācijām sākts darbs pie sistemātiska pārnozaru risinājuma, lai cīnītos ar problēmas cēloņiem, norādījusi Ozola.

"Mums jāatrod veidi, kā varam procesā iesaistīt visas puses – skolu, vecākus, ģimeni un ar bērnu aprūpi saistītās institūcijas. Ir jāveicina preventīvie pasākumi skolās, lai tās būtu droša vide mūsu bērniem.

Esam situācijā, kad nevaram atļauties zaudēt nevienu pašu bērnu. Demogrāfijas cipari runā paši par sevi," uzsvērusi Ozola.

Pēdējos mēnešos Ozola rūpīgi apzinājusi situāciju un tikusies ar iesaistītajām iestādēm un NVO. Ozola esot apņēmusies aktīvi virzīt šo procesu uz priekšu un rast risinājumus cēloņiem, kas apdraud sabiedrības veselīgu nākotni.

KONTEKSTS:

13 gadus veca meitene devās uz kādu "Ghetto Games" pasākumu Grīziņkalnā, kur viņai uzbruka dažus gadus vecāka meitene. Meitenei tika izsisti zobi un sasista galva, viņa nogādāta Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā.

Valsts policijā par notikušo ir sākts kriminālprocess. Uzbrucēja esot kāda jauniešu grupējuma dalībniece, norādīja cietušās māte.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti