Rēzeknes mēra amatā ievēlē līdzšinējo vietnieku Alekseju Stecu

Rēzeknes valstspilsētas domes priekšsēdētāja amatā ceturtdien, 7. martā, ievēlēja līdzšinējo mēra vietnieku Alekseju Stecu ("Kopā Latvijai"), kurš domes vadītāja pienākumus pildīja, kopš amatu zaudēja iepriekšējais mērs, partijas biedrs Aleksandrs Bartaševičs ("Kopā Latvijai').

Steca kandidatūru amatam izvirzīja partijas biedri koalīcijā.

Par Stecu domes priekšsēdētāja amatā balsoja astoņi deputāti, bet pret bija četri. 

Par jaunu mēru dome lēma, saņemot vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministres Ingas Bērziņas ("Jaunā Vienotība") vēstuli ar aicinājumu nekavējoties lemt par pašvaldības domes priekšsēdētāja ievēlēšanu. 

Lai gan Pašvaldību likums paredz, ka domes priekšsēdētājs jāievēl divu mēnešu laikā, Rēzeknes dome vilcinājās četrus mēnešus. Jaunievēlētais domes priekšsēdētājs to skaidroja ar vēlmi vispirms apstiprināt budžetu. Tāpat Stecs pauda cerību, ka šodien pieņemtie lēmumi liks Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (VARAM) mainīt domas par Rēzeknes domes atlaišanu.

"Deputātu grupa var iniciēt šo jautājumu. Kāpēc tas netika izdarīts agrāk, es nemāku pateikt, bet mana pozīcija bija šāda: kamēr nav apstiprināts budžets, redzot kā tapa budžets, kas ir galvenais dokuments, tāpēc es arī toreiz pat nemēģināju virzīt savu kandidatūru apstiprināšanai, kamēr šis galvenais dokuments nav apstiprināts. Tagad jau redzam, ka budžets ir apstiprināts, tāpēc es piekritu [kandidēt mēra amatam]. Es nedrīkstu, nemāku komentēt, kādus lēmumus pieņem valdība, bet es ceru uz to, ka viņi mainīs savu viedokli," sacīja jaunievēlētais pilsētas mērs.

KONTEKSTS:

Rēzekne pērn vasaras beigās nonāca pamatīgās finanšu grūtībās, kuru dēļ amatu zaudēja arī līdzšinējais mērs Aleksandrs Bartaševičs ("Kopā Latvijai"). Politisko krīzi valstspilsētā vēl vairāk pastiprināja domes nespēja pieņemt 2024. gada pašvaldības budžetu.

Sabalansēta budžeta pieņemšana bija viens no nosacījumiem, lai pašvaldība saņemtu valsts aizdevumu 5 miljonu eiro apmērā, taču pašvaldība pēdējā dienā budžeta jautājumu pat neiekļāva domes sēdes darba kārtībā.

Vēlāk gan pašvaldība apņēmās samazināt budžeta izdevumus par 3,5 miljoniem eiro, lai stabilizētu pilsētas finanšu situāciju un virzītos uz aizdevumam nepieciešamo bezdeficīta budžetu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti