Dienas ziņas

LU radīta epidemioloģisko risku novēršanas sistēma

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Valsts policijai – 105; premjere sola algu kāpumu

Valsts policija svin dibināšanas 105. gadadienu. Premjere sola algu kāpumu

Valsts policija otrdien, 5. decembrī, atzīmē dibināšanas 105. gadadienu. Izturību un profesionālo veiksmi saviem kolēģiem vēlēja policijas priekšnieks pēc ziedu nolikšanas pie Brīvības pieminekļa, bet premjerministre solīja kāpināt algas.

Ķibeļu ir daudz, bet šodien ir svētki un ne bez iemesla – Valsts policija pastāv jau 105 gadus. Policijas priekšnieks Armands Ruks aicināja neaizmirst arī policijas labos darbus un grūto ikdienu: "Nepilnas trīs nedēļas atpakaļ mūsu mīļā Latvija svinēja 105. dzimšanas dienu. Tas tikai liecina, ka bez policijas valsts nevar pastāvēt. Tā ir bijis, tā ir un būs. Tas dod ticību tam darbam, ko darām. Mēs attīstāmies. Novēlu tikai izturību, profesionālo veiksmi un pozitīvismu. Ir jāiet uz priekšu, jāattīsta mūsu iestāde."

Premjerministre Evika Siliņa ("Jaunā Vienotība") norādīja, ka policija jātur godā, bet izaicinājumu policijas attīstībā esot daudz: "Mums ir jātur godā un jāatceras pateikt paldies ikvienam policistam, kurš ir gatavs strādāt un darīt šo ne vienmēr patīkamo darbu. Valsts policijai ir daudz izaicinājumu priekšā. Arī par atalgojumu runājot. Arī šajā budžetā mēs esam palielinājuši darbinieku atalgojumus, mēs pie tā neapstāsimies."

Siliņa pauda, ka arvien lielāku palīdzību policistiem ikdienas darbā jāsniedz tehnoloģijām. Darbinieku trūkums ir, un iedzīvotāju valstī arī nerodas vairāk.

Tam piekrita arī Ruks, kurš norādīja, ka ir pozitīvi noskaņots par gaidāmajiem gadiem: "Esam nonākuši pie situācijas, kad ledus ir izkustējies mums par labu. Tādā ziņā, ka šis atbalsts mums tiek sniegts. Protams, ir nepieciešams lielāks. Bet mēs esam sākuši kārtot savu infrastruktūru. Saredzam, ka mums tiek papildus iedots atalgojumam."

KONTEKSTS:

Nākamā gada budžetā, ko Saeima galīgā lasījumā sāks skatīt ceturtdien, 7. decembrī, iekšlietu dienestu darbinieku algām paredzēti papildus 27 miljoni eiro, līdz ar to iekšlietu resorā strādājošās amatpersonas ar speciālajām dienesta pakāpēm var rēķināties ar algas kāpumu līdz 10%, norādījis iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis ("Jaunā Vienotība").

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti