Apģērba šūšana, tamborēšana, filcēšana un pat apavu krāsošana. Darbnīcā iespējams dot jaunu elpu savai mīļākajai lietai.
"Šodien ir īpaša diena, mēs esam aicinājuši cilvēkus uz "Lāpāmo svētdienu". Lai kopā vai nu mācītos, kā labāk salāpīt apģērbu un tiktu galā ar apģērba defektiem. Gan ir arī tādi, kas visu zina, ber mājās nevar saņemties," stāsta "Brīvbodes" vadītāja Alise Ziemule-Zariņa.
Jaukā atmosfērā, kopā ar citiem interesentiem var gūt pārliecību, ka saplīsušajam apģērbam nav viens ceļš uz atkritumu konteineru. Apģērba defektu var pārtaisīt par efektu.
"Ir cilvēki, kas jau ir pieredzējuši un nāk vienkārši izdarīt savus darbiņus, gan ir cilvēki, kam ir nulle zināšanas, un šī ir tā vieta, kur viņi pirmo reizi mēģina, kā tas ir. Kā ir pašam salāpīt vai pašam kaut ko izdarīt," piebilda Ziemule-Zariņa.
Darbnīcas apmeklētāja Ieva cenšas salabot bērna guļammaisu. "Ļoti silts un labs, bet vienu reizi tas bija kožu sagrauzts, un mēs jau iepriekšējā lāpīšanas pasākumā šeit, "Brīvbodē", salabojām, bet nu tagad ir vēlreiz. Negribās mest ārā. Noteikti vēl kādu laiciņu pakalpos."
Diemžēl cieņa pret apģērbu pēdējā laikā ir zudusi, atzīst darbnīcas organizatore. "Brīvbodē" ir atdoti arī apģērbi, kuriem iztrūkusi vien poga.
"Tur noteikti ir ātrās modes ietekme. Tik ārkārtīgi lēti! Bet uz kāda rēķina tas ir lēti. Vai cilvēki, kas tās lietas ražo necilvēciskos apstākļos, ļoti toksiskos un mēs vienkārši to neredzam. Mums šķiet, ka lēts apģērbs un mēs esam pelnījuši. Mūsu jaunā komforta zona, ka mēs varam visu laiku mainīt apģērbu," spriež "Brīvbodes" vadītāja.
Čiekurkalna "Brīvbode" ir mantu maiņa un tikšanās vieta.