Rīgas domes drošības komitejas vadībā Ozolu nomaina Mičerevskis

Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komiteja pirmdien, 4. septembrī, par komitejas priekšsēdētāju ievēlēja deputātu Māri Mičerevski (deputātu bloks "Kods Rīgai"), informēja pašvaldībā.

Šajā domes sasaukumā kopš 2020. gada rudens komiteju vadīja domes priekšsēdētāja vietniece Linda Ozola ("Kods Rīgai"), bet viņa no komitejas vadītājas amata atteicās, lai nebūtu jāapvieno abi amati. 

Deputāti arī ievēlēja jaunu komitejas priekšsēdētāja vietnieku – Miroslava Koda vietā turpmāk šos pienākumus pildīs Dainis Turlais ("Gods kalpot Rīgai"), kurš bija komitejas priekšsēdētājs vairākos iepriekšējos domes sasaukumos.

Otra komitejas vadītāja vietniece arī turpmāk būs Dzintra Geka-Vaska ("Jaunā Vienotība"), kura šo amatu ieņēma arī Ozolas vadībā. 

Izmaiņas komitejas vadībā ir saistītas ar jaunu Rīgas domes koalīcijas izveidi, kurā vairs nav frakcijas "Progresīvie".  

Ozola atzina, ka drošības komitejas vadības grožus nodod kolēģim Mārim Mičerevskim "ar labi padarīta darba sajūtu".

"Pēdējo trīs gadu laikā veikti nozīmīgi uzlabojumi Rīgas pašvaldības policijas darbā. Reaģējot uz Krievijas iebrukumu Ukrainā, izveidots efektīvs Ukrainas iedzīvotāju atbalsta centrs un ģeopolitiskajai situācijai atbilstīga Rīgas domes Civilās aizsardzības un operatīvās informācijas pārvalde. Savukārt galvaspilsētas centrā aizvērtas visas azartspēļu zāļu vietas ārpus četru un piecu zvaigžņu viesnīcām. Drošība arī turpmāk būs viena no manām kā Rīgas vicemēres darba prioritātēm ar lielāku uzsvaru uz jomas stratēģisko attīstību un noturīgas civilās aizsardzības sistēmas ieviešanu Rīgā. Manā fokusā paliks arī mūsdienīgas sistēmas veidošana darbam ar riska jauniešiem," norādīja Ozola.

Savukārt Mičerevskis uzsvēris, ka turpinās Ozolas iesākto virzienu: 

"Strādāšu pie tā, lai mūsu pašvaldības policija kļūtu par vēl modernāku, uzticamāku spēku, uz ko iedzīvotāji var paļauties un kam uzticēties – lai jebkurš, redzot policistu uz ielas, zina, ka var pienākt klāt un lūgt palīdzību. Tas ir tieši saistīts arī ar policistu darba atalgojumu un prestižu, pie kuru celšanas jāstrādā," sacījis Mičerevskis.

Mičerevskis Rīgas domē pirmo reizi ievēlēts 2017. gadā un kopš tā laika darbojies Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejā. Bijis Saeimas deputāts, kā arī divu valdības ministru padomnieks. Beidzis vēstures un filozofijas fakultāti Latvijas Universitātē, ir vairāku grāmatu autors. Daļai sabiedrības zināms arī kā Duļķis no filmas "Kriminālās ekselences fonds".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti