Rinkēviča skolas direktore: Jau bērnībā viņš nevienu darbu nedarīja pavirši

Jaunievēlētais prezidents Edgars Rinkēvičs nāk no Jūrmalas – tur viņš ir dzimis, pavadījis lielāko daļu savas bērnības, tostarp arī gājis skolā. Arī šobrīd Rinkēvičs joprojām dzīvo Jūrmalā. Viņa skolas direktore pārliecināta, ka viņš būs ļoti labs prezidents, jo jau bērnībā bija apzinīgs un centīgs un jau skolā nevienu darbu nedarīja pavirši.

Rinkēviča skolas direktore: Jau bērnībā viņš nevienu darbu nedarīja pavirši
00:00 / 03:05
Lejuplādēt

Lai gan vairums Latvijas Radio uzrunāto jūrmalnieku atzina, ka iepriekš nav zinājuši, ka Rinkēvičs arī nāk no Jūrmalas, tomēr uzzinātais fakts viņus priecē.

Tiesa, kā prezidentu Jūrmalas iedzīvotāji Rinkēviču pagaidām vērtēja izvairīgi, uzsverot, ka to varēs darīt vien vēlāk, spriežot pēc paveiktajiem darbiem:

"Man liekas, Rinkēvičs ir tīri "okey". Nezinu pārāk daudz par viņu, bet nav nekas negatīvs."

"Es domāju, ka pozitīvi, saprotu, ka ir dažādi viedokļi par viņa personīgo dzīvi, bet, es domāju, ka ir labi, viss būs kārtībā, un mums ir jāturpina attīstība un virzība."

"Grūti teikt, man laikam domas dalās šajā ziņā, bet, nu, kā ir, tā ir – dzīvosim, redzēsim, bet ceram uz to labāko!"

"Man labāk patīk Levits, bet no šiem variantiem, jācer, ka būs labs. Vismaz starptautiskajā arēnā viņš ir zināms, nebūs ilgi un dikti jāmācās, kamēr ieies šajā amatā – visur viņš orientējas labi."

Edgars Rinkēvičs ir Jūrmalas Pumpuru vidusskolas absolvents. Latvijas Radio sazinājās ar skolas bijušo direktori Irēnu Kausinieci, kas Pumpuru vidusskolā strādāja laikā, kad Rinkēvičs vēl bija skolēns.

Viņa uzsvēra, ka "Pumpuru vidusskola var būt bezgala lepna par saviem bijušajiem skolēniem".

"Viņš bija ārkārtīgi apzinīgs puisis – viņš ļoti centīgi mācījās, ja bija kas jāizlasa, tad zini, ka Edgars būs izlasījis, Edgars būs sagatavojis, un viņam vienmēr būs savs viedoklis, ko pateikt," atceras direktore.

"Es ticu, ka viņš būs ļoti labs prezidents, jo viņš ir godīgs un ļoti, ļoti strādīgs cilvēks un katru savu darbu dara ar lielu rūpību un mīlestību – tas no mazām dienām viņam ir ieaudzināts, un, manuprāt, tā tas ir bijis visos darbos, ko viņš ir strādājis.

Skolā viņš nevienu darbu nedarīja pavirši – nu tad, kad bija kādas blēņas kopā ar klasi, dabīgi, ka viņš piedalījās, tas jau būtu dīvaini, ja viņš to nedarītu," stāstīja direktore.

Bijusī skolas direktore arī piebilda, ka savulaik Rinkēvičs esot bijis arī ļoti cienīts starp saviem klasesbiedriem.

Viena no tām bija Dagnija Martinsone, kas šobrīd ir Pumpuru vidusskolas deju skolotāja. Atceroties skolas gaitas, Martinsone uzsvēra – jau pirms daudziem gadiem, sēžot kopā vienā klasē, bija pārliecība, ka reiz Rinkēvičs varētu būt diplomāts, mediķis vai pat zinātnieks.

"Tas tikai parāda to, ka mēs esam progresīva valsts un ka mēs vērtējam cilvēku pēc viņa kvalitātēm. Kā klasesbiedrene es arī varu teikt, ka Edgars ir ļoti simpātisks kā cilvēks, un es domāju, ka viņš ir ļoti stiprs cilvēks – tieši īstajā vietā! Vienīgi ļoti žēl, no vienas puses, ka mēs zaudējam šādu ārlietu ministru, bet, no otras puses, domāju, ka viņš ir ļoti respektēts, un ārpolitikā tas ir ļoti svarīgi, ka Latviju reprezentē tik pieredzējis cilvēks ārlietās. Ļoti lepojos ar mūsu jauno prezidentu!" sacīja klasesbiedrene.

Edgars Rinkēvičs gan nav vienīgais prezidents, kas absolvējis Jūrmalas Pumpuru vidusskolu. 1958. gadā to pabeidza arī kādreizējais Latvijas prezidents Guntis Ulmanis.

KONTEKSTS:

31. maijā Saeima 3. vēlēšanu kārtā ar 52 balsīm par nākamo Valsts prezidentu ievēlēja ilggadējo ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču, kuru amatam virzīja koalīcijas partija "Jaunā Vienotība". Viņš ievēlēts ar "Jaunās Vienotības" un divu opozīcijas partiju – Zaļo un zemnieku savienības un "Progresīvo" – balsīm.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti