Rīta Panorāma

Intervija ar Saeimas frakcijas priekšsēdētāju Aināru Šleseru

Rīta Panorāma

Intervija ar Ministru prezidenti Eviku Siliņu

Telefonintervija ar Iekšlietu ministru Rihardu Kozlovski

Policija saistībā ar degmaisījuma iemešanu Okupācijas muzejā aiztur 3 cilvēkus

Valsts policija Jelgavā aizturējusi vienu personu, kura varētu būt vainojama degmaisījuma iemešanā Latvijas Okupācijas muzeja vadītājas Solvitas Vības kabinetā, Latvijas Televīzijai un aģentūrai LETA apstiprināja iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis ("Jaunā Vienotība"). Vēlāk policija informēja, ka aizturēti arī vīrietis un sieviete no Olaines.

Policija informēja, ka visi trīs aizturētie jau iepriekš nonākuši  likumsargu redzeslokā un ir ar kriminālu pagātni.

Policija degmaisījuma metēju aizturēja Jelgavā. Viņš ir Latvijas valstspiederīgais. Viņš bija braucis ar vairākiem transportlīdzekļiem, tai skaitā sabiedrisko transportu, ziņo Latvijas Televīzija. Policija jau uzreiz norādīja, ka aizturētais nav bijis viens.

Policija sestdien lūgs tiesu dedzinātājam piemērot apcietinājumu. Viena no versijām, ka uzbrukums veikts, pamatojoties uz naidu pret Latvijas valsti.

Ministrs izteica lielu pateicību Valsts drošības dienestam un Valsts policijai par profesionālo darbu, identificējot un aizturot šo personu.

Ministrs uzskata, ka profesionāli paveiktā darba rezultāts ir ne tikai personas aizturēšana, bet arī ātrums, kādā tas tika izdarīts, neskatoties uz to, ka uzbrucējs bija veicis sagatavošanās priekšdarbus.

"Neatsverama nozīme te bijusi izcilai sadarbībai ar Rīgas Pašvaldības policiju (RPP), un nozieguma operatīva atklāšana notikusi, pateicoties RPP Videonovērošanas centram," norāda ministrs.

Intervijā LTV raidījumā "Rīta Panorāma" Kozlovskis atklāja, ka 

noziegums netika pastrādāts garāmejot, bet gan bija sagatavošanās darbi, tostarp lai izvairītos no ātras aizturēšanas.

Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks savukārt norādīja, ka, iemetot degmaisījumu Okupācijas muzeja direktores kabinetā, noziedznieks rūpīgi un mērķtiecīgi slēpa pēdas.

Valsts policijas priekšnieks vienlaikus norādīja, ka pašlaik nevar runāt par masveidīgu provokāciju skaita pieaugumu.

Dienesti vērtē, vai aizturētie darbojušies pēc savas iniciatīvas, vai tos savervējuši naidīgo kaimiņvalstu drošības dienesti. Armands Ruks nenoliedza, ka vervēšanas mēģinājumi periodiski tiek konstatēti.  

Jāsoda bargi

Par notikušo ir sākts kriminālprocess, pamatojoties uz Krimināllikuma 185. panta 2. daļu, kas paredz brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem.

Kozlovskis norādīja, ka šis noziedzīgais nodarījums ir jāvērtē kopsakarā ar hibrīdkara apstākļiem, kuros pašlaik dzīvojam, un šādi noziegumi ir nopietns apdraudējums nacionālajai drošībai. Viņš cer, ka šis noziegums tiks vērtēts ar visu likuma bardzību un sods būs atbilstošs nodarījumam.

Kozlovskis LTV pauda, ka ir būtiski noskaidrot aizturētās personas motīvus. Turklāt, lietai nonākot līdz lēmējiem, lai neizpaliktu soda bardzība. "Šodien mēs nevaram atļauties izrādīt žēlsirdību pret šādām rīcībām," sacīja ministrs.

Arī premjere Evika Siliņa ("Jaunā Vienotība") intervijā LTV uzsvēra, ka prokuratūra un tiesa spēs izvērtēt šī nozieguma būtību, nevis skatīsies tikai uz likuma burtu. "Mēs dzīvojam blakus kara apstākļiem, un jāsaprot, ka hibrīdapdraudējumi ir šodienas zināma realitāte," sacīja Siliņa.

Jau ziņots, ka naktī uz otrdienu Latvijas Okupācijas muzejā tika iemests degmaisījums, kā rezultātā direktores kabinetā pirmajā stāvā dega krēsls un papīri 0,5 kvadrātmetru platībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti