Zāļu ražotājs «Grindeks» būvēs jaunu ražotni

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Zāļu ražotājas AS "Grindeks" koncerna attīstības stratēģiju līdz 2025. gadam paredz ievērojamu jaunu aktīvo farmaceitisko vielu un gatavo zāļu formu klāsta paplašināšanu, jaunas ražotnes būvniecību, kā arī meitasuzņēmuma "Kalceks" attīstību, teikts "Grindeks" paziņojumā biržai "Nasdaq Riga".

Paziņojumā teikts, ka izstrādāta "Grindeks" koncerna attīstības stratēģija līdz 2025. gadam, izvirzot šādus nozīmīgākos attīstības virzienus - jaunu aktīvo farmaceitisko vielu un gatavo zāļu formu klāsta paplašināšana, darbības paplašināšana jaunos tirgos - Eiropas Savienības valstīs, ASV, Japānā, Dienvidkorejā, Austrālijā un Jaunzēlandē, ražošanas infrastruktūras paplašināšana Latvijā un meitasuzņēmuma AS "Kalceks" attīstība.

"Grindeks" stratēģija paredz, ka uzņēmums turpmāk fokusēsies uz sirds un asinsvadu, centrālo nervu sistēmu ietekmējošo, pretvēža un diabēta ārstēšanas medikamentu klāsta paplašināšanu.

Plānots, ka 2025. gadā produktu klāstu šajās terapeitiskajās grupās veidos 105 gatavo zāļu formas, un tās tiks eksportētas uz 97 pasaules valstīm. Lai stiprinātu savu konkurētspēju un neatkarību no ārvalstu aktīvo farmaceitisko vielu ražotājiem, tiek plānots paplašināt "Grindeks" aktīvo farmaceitisko vielu klāstu līdz vismaz 40 vielām 2025. gadā.

Svarīgs "Grindeks" koncerna izaugsmes priekšnosacījums būs aktīvo farmaceitisko vielu un gatavo zāļu formu ražošanas jaudas palielināšana, tāpēc attīstības plāns paredz jaunas ražotnes būvniecību Latvijā. Patlaban jau sākta projekta izstrāde un nepieciešamā investīciju apjoma apzināšana. Iecerēts, ka projekts tiks īstenots vairākos posmos.

"Esam sasnieguši tādu "Grindeks" koncerna attīstības stadiju, kas prasa pieņemt ļoti nozīmīgus, stratēģiski pārdomātus lēmumus par ieguldījumiem uzņēmuma nākotnē. Lai palielinātu koncerna konkurētspēju Eiropas un pasaules tirgos, kā arī sasniegtu ambiciozus mērķus,

mums nepieciešamas lielākas gatavo zāļu formu un aktīvo farmaceitisko vielu ražošanas jaudas. Mūsu projekts paredz izveidot jaunu pasaules līmeņa farmaceitisko ražotni,

kas nesīs lielu atdevi arī Latvijas ekonomikai un veicinās valsts eksporta pieaugumu," paziņojumā norāda "Grindeks" padomes priekšsēdētājs Kirovs Lipmans.

"Grindeks" koncerna ilgtermiņa stratēģija paredz arī mērķtiecīgu meitasuzņēmuma "Kalceks" attīstību, specializējoties uz medikamentiem slimnīcu segmentam. Plānots, ka jau 2020.gadā "Kalceks" medikamentu pārdošanas rādītājs sasniegs 40 miljonus eiro.

KONTEKSTS:

Zāļu ražotājas AS "Grindeks" koncerna peļņa 2019. gadā sasniedza 13,4 miljonus eiro. Revidētie konsolidētie finanšu pārskati liecina, ka koncerna peļņa, kas attiecināma uz mātes sabiedrības akcionāriem, ir sasniegusi 13,4 miljonus eiro. Koncerna apgrozījums 2019. gadā bija 141,4 miljoni eiro.

2019. gadā koncerna saražotā produkcija tika eksportēta uz 84 pasaules valstīm kopumā par 132 miljoniem eiro. "Grindeks" gatavo zāļu pārdošanas apjoms 2019.gadā bija 132,2 miljoni eiro.

"Grindeks" galvenie darbības virzieni ir oriģinālproduktu, patentbrīvo un aktīvo farmaceitisko vielu pētniecība, izstrāde, ražošana un pārdošana. "Grindeks" koncernu veido "Grindeks", Latvijas "Kalceks" un "Namu apsaimniekošanas projekti", Igaunijas "Tallinas farmācijas rūpnīca", kā arī Krievijas "Grindeks Rus" un Slovākijas "HBM Pharma".

Kompānijas kapitālā 94,16% pieder Lipmanu ģimenes uzņēmumam SIA "Liplat Holding". "Grindeks" akcijas kotē "Nasdaq Riga" oficiālajā sarakstā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti