Sadaļas Sadaļas

VID publicē «Baltā saraksta» sudraba un bronzas līmeņa uzņēmumus

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vietnē no šā gada 1.februāra pieejams padziļinātās sadarbības programmas jeb tā sauktā "Baltā saraksta" dalībnieku reģistrs, kurā publicēti arī visi tie uzņēmumi, kuri atbilst saraksta sudraba un bronzas līmeņa kritērijiem, informē VID.

Sudraba līmenī ir iekļauti kopumā 378 komersanti, bet bronzas līmenī – 3606 uzņēmumi. "Baltā saraksta" augstākais – zelta līmenis – ir 79 uzņēmumiem.

VID atgādina, ka pilnveidotā programma sāka darboties šogad, nodrošinot iespēju "Baltajā sarakstā" iekļūt arī mazajiem un vidējiem uzņēmējiem. Programmas dalībnieki atkarībā no to darbības apjoma tiek grupēti trijos līmeņos – zelta, sudraba un bronzas. Atkarībā no līmeņa, kurā uzņēmums iekļauts, tam ir pieejamas dažādas priekšrocības.

Pārsvarā programmas priekšrocības ir saistītas ar saīsinātiem termiņiem, kādos programmas dalībnieki saņem VID atbildes un konsultācijas, PVN atmaksu,

speciālo atļauju (licenci) komercdarbībai ar akcīzes precēm, kā arī attaisnoto izdevumu atmaksu zelta līmeņa uzņēmuma darbiniekiem. Tās attiecas arī uz parādu piedziņu, kases aparātu apkalpošanu un akcīzes nodokļa vispārējo nodrošinājumu.

Nākotnē programmu plānots attīstīt un dažādas priekšrocības tās dalībniekiem varētu piedāvāt arī citas valsts un pašvaldību iestādes, norāda VID.

Turpmāk dalībnieku atbilstību dalībai programmā VID vērtēs reizi ceturksnī. Jauni dalībnieki programmā tiks iekļauti katru gadu no 1. janvāra. Lai programmas dalībnieks kvalificētos augstākā līmenī, pavadāmais laiks bronzas līmenī ir vismaz viens gads, bet sudraba līmenī – vismaz divi gadi.

Nolūkā papildus informēt par programmas darbību un attīstību VID organizēja programmas dalībniekiem piemērotus seminārus. Šī gada janvārī notika četri semināri, kuros VID aicināja piedalīties visu līmeņu programmas dalībniekus.

Kā esošajiem, tā potenciālajiem programmas dalībniekiem plašāka informācija par "Balto sarakstu", tostarp kritērijiem dalībnieka statusa iegūšanai ir pieejama VID tīmekļa vietnes sadaļā "Padziļinātās sadarbības programma".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt