VID pārbaudēs tirdzniecības vietās 94% gadījumu konstatē pārkāpumus

Valsts ieņēmumu dienests (VID) šā gada jūnijā pārbaudījis 821 tirdzniecības vietu,  94% gadījumu konstatējot pārkāpumus. Preventīva rakstura pārbaudes dažādās tirdzniecības vietās Latvijā veiktas nolūkā apzināt reālo situāciju un konsultēt tirgotājus,  informē VID.

Dienestā norāda, ka vien nelielā daļā no pārbaudītajām tirdzniecības vietām lietoti kases aparāti un kases sistēmas, kas atbilst tehniskajām prasībām. Vairumā jeb 754 gadījumos iekārtas jaunajiem noteikumiem neatbilda.

44 gadījumos VID darbinieki fiksēja, ka komersants nereģistrē visus pirkumus. Apmēram tikpat daudzos gadījumos secināts, ka kases aparātā esošā nauda nesakrīt ar kontroles izdrukās norādīto.

Bija arī vairāki citi pārkāpumi, to skaitā deviņos gadījumos ar veikala pārdevēju nebija noslēgts darba līgums.

"Pārbaudēs īpašu uzsvaru likām uz "Konsultē vispirms" principu, vēršot nodokļu maksātāju uzmanību uz pieļautajām kļūdām un neatbilstībām. Tāpat aicinājām labprātīgi novērst pieļautās kļūdas bez soda sankciju piemērošanas," norāda VID Nodokļu kontroles pārvaldes direktore Sandra Kārkliņa-Ādmine.

Viņa uzsver, ka pārbaužu laikā iegūtā informācija tiks izmantota turpmāko nodokļu administrēšanas pasākumu veikšanai, uzraugot, vai nodokļu maksātājs novērsis pārbaudes laikā konstatētos pārkāpumus.

Ja uzņēmumos konstatēs atkārtotus pārkāpumus, VID nāksies piemērot likumā noteiktos sodus, brīdina dienestā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt