Dienas notikumu apskats

Vācijas policija aizturējusi Berlīnes terorakta rīkotāja iespējamo līdzzinātāju

Dienas notikumu apskats

Piesardzīgi vērtē Sīrijas valdības un kaujinieku noslēgto pamieru

VID identificējis vairākus simtus iedzīvotāju, kas tirgojas internetā

Vairāki simti tirgoņu internetā nonāk VID uzmanības lokā

Ar interneta starpniecību notiekošā tirdzniecība jau kādu laiku ir nonākusi Valsts ieņēmumu dienesta (VID) uzmanības lokā. Tādēļ cilvēkiem, kas regulāri kaut ko pārdod, izmantojot dažādu interneta vietņu vai sociālo tīklu starpniecību, jārēķinās, ka šāda darbība var tikt kvalificēta kā saimnieciskā darbība, par kuru jāmaksā nodokļi.

No nākamā gada Valsts ieņēmumu dienestam piešķirtas pilnvaras stingrāk vērsties pret personām, kas nodarbojas ar komercdarbību internetā. Tiesības bloķēt interneta vietnes dienestam piešķirtas ar likumu grozījumiem, kurus Saeima pieņēma, lemjot par nākamā gada valsts budžetu.

Tomēr Valsts ieņēmumu dienesta redzeslokā ir ne tikai komersanti, bet arī iedzīvotāji.

VID Nodokļu kontroles pārvaldes direktora vietniece Inese Bindemane jau iepriekš Latvijas Radio atklāja, ka šopavasar dienests izveidojis īpašu nodaļu, kas uzrauga tieši komercdarbību internetā: „Mēs esam konstatējuši vairāk nekā 200 fiziskās personas, kas reklamējas internetā, piedāvājot savus pakalpojumus vai pārdodot preces, un aicinājuši arī viņas reģistrēt saimniecisko darbību.”

Dienesta uzmanības lokā nonāk arī tie iedzīvotāji, kas dažādas preces vai pakalpojumus piedāvā ar sociālo tīklu vai citu interneta platformu starpniecību.

Pirms mēneša pieņemtie likumu grozījumi šādiem cilvēkiem uzliks jaunus pienākumus.

„Mēs, protams, esam identificējuši arī darbību šajās platformās, kurās tiek piedāvātas dažādas preces un pakalpojumi, īres līgumi. Protams, šādas personas identificēt ir grūtāk. Tāpēc mēs piedāvājām regulējumu valdībai, lai personai būtu pienākums, darbojoties internetā, sevi identificēt, lai būtu sasniedzamas. 

Lai gadījumā, ja viņai šīs darbības rezultātā iestājas nodokļu nomaksas pienākums, valsts varētu viņu sasniegt," stāsta Bindemane.

Turklāt Valsts ieņēmumu dienestam jau tagad ir tiesības pieprasīt un saņemt informāciju no, piemēram, „Latvijas pasta”. Tā pārstāve Gundega Vārpa apliecina, ka

„Latvijas pasts” regulāri apkopo un sniedz VID tā pieprasīto informāciju.

„”Latvijas pastam”, protams, nav nekādas likumā noteiktas kompetences pārbaudīt personu saimniecisko darbību. Tā ir tikai un vienīgi Valsts ieņēmumu dienesta likumā noteiktā kompetence. Attiecīgi „Latvijas pasts”, Valsts ieņēmumu dienestam lūdzot sniegt informāciju par darījumiem, kas notikuši ar mūsu uzņēmuma starpniecību, šo informāciju Valsts ieņēmumu dienestam sniedz tādā griezumā, kādā Valsts ieņēmumu dienests to prasa," stāsta Vārpa.

Viņa vēl piebilst, ka „Latvijas pasts” spēj identificēt kā regulārus, tā neregulārus paciņu sūtītājus, kas par nosūtītajām paciņām saņem samaksu, izmantojot pasta norēķinu sistēmu: „Protams, visi darījumi, kur ir reģistrētie sūtījumi vai pēcmaksas sūtījumi, kur šī samaksa iet caur mūsu norēķinu sistēmu, visi šie darījumi ir identificējami un visas šīs personas ir identificējamas.”

Tādēļ iedzīvotājiem, kam dažādu mantu pārdošana, izmantojot interneta vietņu starpniecību ir ierasta lieta,

jārēķinās, ka kādā brīdī arī viņi var nonākt Valsts ieņēmumu dienesta redzeslokā un saņemt uzaicinājumu reģistrēt saimniecisko darbību. 

28 komentāri
xxx
Un pats intresantākais cik tad saņem aldziņu tā izveidotā komanda ??? vai vid nevarētu publicēt šos datus ? vai tikai cilvēkiem jābūt caurspīdīgiem,bet vid kā mafija jau sāk darboties.
nu neko
turpinās plaukt no rokas rokā darījumi skaidrā naudā.
komentētājiem
Interesanti kāpēc lielais vairums šeit uzskata, ka reculāri tirgojot kaut ko internetā nav jāmaksā nodokļi ? Vai ir taisnīgi, ja veikali maksā, bet interneta tirgotāji nemaksā? Un nevajag atkal aizstāvēties ar argumentiem par tantiņām, kuras lai izdzīvotu tirgo netā savas zeķītes. Cik tādu reāli ir ?
Ricības plāns
1. Visi interneta veikali pāriet uz .com domēniem, ko lv jurisdikcija neskar. 2. Tirgošanās noris caur webmoney vai paypal. 3. Likvidējam īpašo VID nodaļu, kur katrs darbinieks izmaksā vismaz 1500 eur mēnesī. Darbinieki vismaz 3 + priekšnieks. 4. VID sāk darīt savu darbu un ķer lielos blēžus, kas valstij atņem miljonus un parastie iedzīvotāji var normāli tirgoties. 5. Piesardzības labad 1. un 2. punkts paliek spēkā, jo VID domas var ātri mainīties.
Akmentiņš
Patiesībā, saskatu Vid darbībā, padomju laikus: cīņa ar spekulantiem, arī tantiņām kuras tamborēja un adija, kas aizgāja līdz pat mantas konfiskācijai, jo padomju laikā nedrīkstēja būt "bizness". Atceros, jo radiniekiem reāli tā notika. Monētas otra puse: Vid uzbūvēts uz privātas zemes - nomas maksu neviens nav atcēlis, ēka kredītā, putni aiznes akmentiņus par 60.000 eur, 101.000 par durvju maiņu. Kautkur jau to naudu ir jāņem, tak ne jau no sava iedalītā budžeta tērēsies. Un arī darbinieku algas "jaatsit", tiem kuri nodarbojas ar šo ļaunprātīgo biznesmeņu izķeršanu. Cik viņu ir? Gan jau ne mazāk par 20, zinot ka mūsu valsts struktūrām patīk uz katru darbinieku uzkraut pa 5 priekšniekiem. Tas ir pareizi, citādi nebūs ko aizrotēt. Patiesībā, šāda cīņa neko nedos. Tiks taisīti vitus profili, izmantoti priekšapmaksas telefoni. Un ko tad?
zkscv
Kautkur jau to naudu ir jāņem, tak ne jau no sava iedalītā budžeta tērēsies. === Tā, ka VID var pats tērēt iekasēto naudu, laikam tomēr nav ;)
Ruta
Interesanti. Ja rokdarbniece visu vakaru šuj, lai piepelniitos, jo ar algu, no kuras jau taa mega nodokli ir novilkti, ir pagruuti nomaksaat visus komunaalos ar mega nodokljiem, par lietu paprasa 8 eur no kaa ir 3 eur materiaalaa. Taatad par visa vakara darbu 5 eur!!! Ja no tiem 5 eur veel novelk to VIDa nodokli, kas atliek par darbu????? Tas tak ir murgs. Labaak nedariit neko . .
Vitālijs
Tik nez kāpēc pazaudēto tabakas fabriku ne grib, ne var atrast. Vieglāk tvarstīt tos pa kapeikām.
dulaiss janka
latvija smird
.).
debiilie pauri.smadzenju vietaa pat gludas olas nav.
Zanda
Nav ko skumt. Izmantojiet Omniva, Paku bode utt. Un viss darīts. Bet norēķinus caur paypal tam neviens VID klāt neķeras.
pff
VID vienkārši reāli slinks palicis. Nevēlas veikt nekādas operatīvās darbības. Sēž tur krēslos pārrijušies un tagad tik atliks pogu nospiest - Gribu visu personu bankas kontus un transakcijas un saturu - CLICK. Gribu visus cilvēka sludinājumus, un cik bieži vecās apenes pāredevis - CLICK. Gribu cik bieži pakas sūtījis - CLICK. <-- ŠĪ JAU ir realitāte!!!!!! Un ar nepatiku jāsecina, ka Vienotība nu ir bijusi fantastiski pretīmnākoša šai te represīvajai finanšu iestādei. Nebrīnīšos, ja manas dzīves laikā tiks aizliegti norēķini skaidrā naudā vispār un viss ies caur privātfirmām ko sauc par bankām un cilvēciņam atliks tik vergot 8-12stundas dienā un maksāt nodokļus līdz zārkam. Totāla finansu kontrole - uz to mēs te ejam, un vēl pie tam diezgan strauji!
haha
neviens nedomāja ka ķersies klāt sludekļiem, visas ominivas un paku bodes ar vienu mazu likuma grozījumu piegriezīs un liks dod ziņas. un paypals ir eiropā bāzēts (tas kas apkalpo latviju) un tas pārdos visus tavus datus pēc pirmā pieprasījuma, kas laikam vēl nav saņemts...
Pelmenis
VIDs var nogazst gar zemi un nos*kāt, kamēr mīksts paliek.
Egils Kupra
Latvijā kontrobanda nonāk ar VID darbinieku ziņu, bet nelielajos rakstos norādītā kontrobanda ir novāktie VID konkurenti. Uz robežas VID darbinieki no degvielas vedējiem neoficiāli iekasē naudu un jums vēl ir kauns dzenāt valdības apzagto tautu, gan jau drīz ķersies gan jums, gan zagļu valdībai kaklos jau tā nomāktie cilvēki....
gunis
Valsti kopā ar VID var pielīdzināt vai nu izsalkušam nabagam,kas atņems pēdējo vājākajam,lai paēstu pats,jo ēdnīcā viņu nelaiž,vai zaglim,kas it kā visu jau nozadzis,bet vēl blandās pa stūriem,lai ko nočieptu,jo tur kur būtu ko zagt,rokas par īsām.
kretīni
Kretīni VIDā varētu izsekot vismaz kārtējai afērai kas apzags katru no mums - skanstes tramvaju līniju un kas tur jau sapirkuši zemi un tagad pārdos ar 1000% uzcenojumu. Sprāgoņas.
Peteris Rikans
Kādus gadus pirku un krāju rokaspulksteņus. Izveidojās pasmuka kolekcija. Tagad , vecuma un veselības dēļ ,plānoju kolekciju vai pulksteņus pārdot. Gribu redzēt kā viņi pamatos to , ka tā ir komercdarbība. Pirku ,nomaksājot visu kas pienākas. Noteikti pārdošu ar zaudējumiem, ja vispār būs interese. Gribu redzēt kā Valsts Ienaidnieku Dienests man piesiesies....Jau smīnu !!!!!
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti