SVF: ASV un Ķīnas tirdzniecības karš apdraud pasaules ekonomiku

Starptautiskais Valūtas fonds (SVF) brīdinājis, ka ASV un Ķīnas Tautas Republikas  tirdzniecības karš apdraud pasaules ekonomikas izaugsmi. Tas jau nopietni ietekmējis ASV tautsaimniecību, un prezidents Donalds Tramps bija spiests piešķirt 16 miljardu dolāru palīdzību lauksaimniekiem.

Fonda speciālisti informē, ka strīdi kaitē ekonomiskajai pārliecībai, paaugstina cenas patērētājiem, pasliktina uzņēmēju un finanšu tirgu noskaņojumu un izjauc globālās piegāžu ķēdes. Tas īstermiņā pasaules iekšzemes kopproduktu varētu samazināt par procenta trešdaļu. Kaitējums būšot vēl lielāks, ja Tramps izpildīs savus draudus noteikt papildu nodevas visām precēm, kas tiek importētas no Ķīnas.

Tikmēr Baltā nama saimnieks paziņojis, ka Ķīna ir uzbrukusi lauksaimniekiem, tāpēc nepieciešams sniegt palīdzību. Lielākā daļa no 16 miljardiem būs tieši maksājumi lauksaimniecības un lopkopības produktu ražotājiem, bet neliela daļa tiks izmantota, lai iepirktu pārtiku dažādām ASV palīdzības programmām, tostarp pārtikas bankām un skolu maltīšu programmām.

Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti