Septiņās pilsētās startējis uzņēmējdarbības semināru cikls skolēniem «Jauno uzņēmēju skola»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Uzņēmējdarbības semināru cikls skolēniem "Jauno uzņēmēju skola" ir iespēja jauniešiem uzzināt par izglītojošām uzņēmējdarbības programmām, iepazīties ar skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) veidošanas un attīstīšanas iespējām,  klātienē tikties ar jau veiksmīgi strādājošiem skolēnu mācību uzņēmumiem un uzklausīt dažādu biznesa ekspertu pieredzi. Semināru cikls paredzēts kopumā septiņās Latvijas pilsētās.

Septiņās pilsētās startējis uzņēmējdarbības semināru cikls skolēniem «Jauno uzņēmēju skola»
00:00 / 05:12
Lejuplādēt

Četrās no septiņām Latvijas pilsētām uzņēmējdarbības seminārs skolēniem "Jauno uzņēmēju skola" jau noticis, trijās vēl priekšā. Interese par šo semināru ciklu šogad liela, stāsta tā rīkotājas  – izglītības organizācijas "Junior Achievement Latvia" vadītājs Jānis Krievāns.

"Šogad ir ļoti liela interese no skolēniem, jo uz semināriem ir tik daudz pieteikumu kā nekad. Un semināru pieteikumi ir jāslēdz ātrāk, nekā plānots, jo nav vienkārši vairāk vietu, kur plānota semināru norise," saka Krievāns.

Šādi semināri tiek rīkoti vairāk nekā 10 gadus, bet ideja viena – raisīt jauniešos interesi par biznesu.

"Mērķis ir iedrošināt un iedvesmot jauniešus skolēnu mācību uzņēmumu programmai un citām aktivitātēm, lai viņi varētu izvirzīt sev mērķi jaunajam mācību gadam. Tas ir labs sākums, lai skolēni aizdomātos, ko viņi var izdarīt un kādas iespējas tam ir. Lai to izdarītu, mēs aicinām [uzstātes] dažādas pieredzes un veiksmes stāstu pārstāvjus," norāda "Junior Achievement Latvia" vadītājs.

Viens no veiksmes stāstiem, kas šajā gadā nonāk līdz Latvijas skolēniem, ir radies Jelgavas Valsts ģimnāzijā. To pārstāv Reinis Nikuļcevs, kurš ir viens no sporta aksesuāru ražotāja SIA "RocketGrip" radītājiem.

"Mēs savu uzņēmumu sākām jau 16 gadu vecumā, tieši kā skolēnu mācību uzņēmums programmas "Junior Achievement Latvia" ietvaros. Ideja bija vienkārša, un mums viss aizgāja, arī to turpinām līdz šai dienai. Darbojamies jau gandrīz 5 gadus, esam izauguši par starptautisku uzņēmumu, kura produkcija tiek izmantota visā pasaulē. Pats produkts ir hokeja lentas alternatīva, kas ir cita veida rokturis hokeja nūjai," stāsta Nikuļcevs.

Patiesībā jaunais uzņēmums, kas veidojies vēl skolas solā, šobrīd radījis vismaz trīs darbavietas un jau var lepoties ar apgrozījumu, kas gadā mērāms vairākos simtos tūkstošos eiro.

"Šobrīd produkciju ir lietojuši cilvēki no 60 pasaules valstīm, populārākie tirgi ir Kanāda un ASV, bet apgrozījums pērn bija ap 350 000 dolāru."

Ar lielu interesi Nikuļceva veiksmes stāstu sagaida Daugavpils Valsts ģimnāzijas audzēkņi, kas pieteikušies uz semināru un paši vēlas pārliecināties par savām spējām iesaistīties uzņēmējdarbības jomā un kuriem jau ir savi jautājumi Reinim. "Gribētos uzzināt, kā viņš nonācis līdz šai idejai, kādas bija grūtības, kā ar tām tikt galā."

Savukārt Reinim ir atbildes. "Es viņiem parādu, ka sākt nemaz nav tik grūti, parādu dažādus piemērus, ka sākt var arī ar ļoti maziem līdzekļiem. Tagad tie online rīki, kas ir pieejami, tik ļoti atvieglo darbu.

Un galvenais, ko es viņiem saku un gribu, lai viņi atceras – "Nečīksti, bet sāc darīt"."

Piemēri, kā realizēties, ir katrā skolā.

"Ir pat brīžiem šoks no tā, kas tiek izdomāts – no interesantiem pakaramajiem, galda spēlēm līdz pat dažādiem tehnoloģiskiem produktiem, kur ar papildināto realitāti var caur telefonu skatīties kādus jaunus objektus, spēlēt, mācīties. Un ir pat tādi jaunieši, kas izdomājuši veciem cilvēkiem, kuriem sāk trīcēt rokas, speciālu karoti, kura mazina to tricēkļa sajūtu, lai var zupu paēst."

Biznesa ideju, ko īstenot, dzīvē ir daudz, tāpat kā šo nelielo ideju, kas kalpo kā starts nākotnei – arī Daugavpils Valsts ģimnāzijā un pilsētā kopumā tādi ir, atzīst ģimnāzijas pedagoģe, karjeras konsultante Dace Ozerska un Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes karjeras konsultante Santa Čeirāne, uzsverot tieši šīs "Jauno uzņēmēju skolas" nozīmi.

"Mūsu skolas absolvents Renāts Skutelis, kurš ir attīstījis savu uzņēmumu un sāka no skolas mācību uzņēmuma, izgatavojot riteņu statīvus, šobrīd lasa lekcijas mārketingā."

"Arī Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas-liceja meitenes ar savām kaķu mājiņām ir tālu tikušas un jau ir bijušas starptautiskajā konkursā. "Junior Achievement Latvia" paver dažādas durvis, kurās var izmēģināt jomas, kurās veicas."

Novembrī uzņēmīgos jauniešus gaida iespaidīgs un ļoti iedvesmojošs pasākums, atklāj "Junior Achievement Latvia" vadītājs. "Mēs šogad organizējam grandiozu konferenci "Uzdrīksties uzvarēt!". Tā notiks 16. novembrī. Tajā varēs dzirdēt jau Latvijā radītus pasaules līmeņa uzņēmējus un veiksmes stāstus, tā būs tāda iedvesma jau augstākajā mērā, un plānojam tajā ap 6000 cilvēku dalību."

Tikmēr starts šim pasākumam ir semināru cikls skolēniem "Jauno uzņēmēju skola", kas rīt notiks Daugavpilī un 3. un 4. oktobrī Jūrmalā un Ventspilī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti